Násobné zvýšení spotřeby elektřiny v RD

Reklama
RK Radek Kundrata @radek.kundrata

před více než rokem

Násobné zvýšení spotřeby elektřiny v RD

Dobrý den, prosím o radu nebo doporučení na možnou příčinu více než pěti násobného zvýšení odběru elektřiny za rok. V předchozích dvou letech byla spotřeba do 7MWh a za poslední měření (srpen 2019 - červenec 2019) to je přes 40MWh. Za poslední rok se neprováděli žádné práce na elektroinstalaci, nepořídil se žádný nový spotřebič, nezvýšila se obecně potřeba domácnosti využívat víc el., naopak pocitově se spíš snížila (méně se topilo, přestala se používat rychlovarná konvice, nefiltroval se bazén atd.). Neměnil se ani elektroměr. Samozřejmě budeme řešit proměření elektroměru, ale to předpokládám, že bude ok. Budeme taky řešit celkově měření odběrů a hledat příčinu, ale než k tomu dojde, tak se ptám, jestli s tak velkým nárůstem nemáte někdo zkušenosti, nesetkali se s tím někdy co by mohlo být tou příčinou. RD je vytápěn elektrickým kotlem, je zde el. bojler na vodu a standardní spotřebiče. Vše dosud funguje bez problémů. Faktura je rovněž správně, veškeré měření dle dat na elektroměru sedí. Děkuji za radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.