Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

věcné břemeno

Autor: Jan Kynčl
Datum: 11.08.2020 21:34
uživatel: 132874

bydlím v chatové oblasti, kde elektřina jde přes hlavní elektroměr, chaty jsou postupně připojeny a každý má svůj podružný elektroměr a elektřina se rozpočítává. Nyní jsem si požádal o svojí přípojku, se sousedy není domluva, když se připojím na nový elektroměr a starý kabel odpojím a tím odpojím i souseda, co on po mě může vyžadovat, když původní kabel není zapsán jako věcné břemeno?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vladimír Buk27.08.2020 13:59
Filip Filip24.08.2020 18:54
Jan Kynčl11.08.2020 22:43
Josef Vavra11.08.2020 21:49

Datum: 27.08.2020 13:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131903
reakce na ...
Neznám Váše úvahy, proč si chcete zajistit vlastní přípojku pro chatu.
Dosavadní stav - přívod přes hlavní fakturační elměr a následné rozúčtování podle podružných elměrů musí být pro všchny chataře výhodne. Vemte si tužku a spočítejte si náklady za samostatnou přípojku pro Vaši chatu, nehledíc přitom na problémy, které s tím budete mít. Mám zahradu se zavedenou samostatou přípojkou elektro-i při malé spotřebě ročně zaplatíte více jak 1 tis. Kč.

Autor: Filip Filip
Datum: 24.08.2020 18:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. Váš dotaz je divný.
Sousedi Vám brání v natažení nové přípojky ? Jestli ano, tak nemáte šanci, protože zřídit věcné břemeno násilím nelze.

Odpojením Vaší chaty nemůžete odpojit i souseda a další následující chaty, protože Z toho páteřního vedení jste napojováni paralelně, čili každý je nezávislý na svých sousedech.

Pokud tu svou přípojku uděláte na cestě, která je ve vlastnictví obce, tak všichni sousedi akorát na to mohou koukat s otevřenou papulou. Tedy, pokud budete mít souhlas obce. Ten bude zřejmě vyžadovat nějaký jednoduchý plán, zřízení věcného břemene a pravděpodobně územní rozhodnutí.
Filip

Autor: Josef Vavra
Datum: 11.08.2020 21:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132837
reakce na ...
A co Vám vadí? Jednoduše tam ten kabel sousedům nechte. Válečné sousedské vztahy také mohou skončit tak, že nikam jezdit nebudete.

Autor: Jan Kynčl
Datum: 11.08.2020 22:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132874
reakce na ...
o mě nejde, sousedi nechtějí dát pokoj, já jen hledám páku na ně

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama