Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Ohřev vody v rekreačním objektu

Autor: Karel Nord
Datum: 12.08.2020 00:09
uživatel: 110528


Zvažuji předělání systému ohřevu TUV na chalupě. Nyní je tam nainstalovaný bojler 120 l a je to dost nepraktické, potažmo nehospodárné. Teplá voda z bojleru je vyvedena jen do sprchového koutu, takže slouží jen k mytí, občas jí bereme na nádobí. Jezdíme tam zpravidla jen na víkendy, takže vzhledem k době natápění je teplá voda k dispozici až druhý den po příjezdu. A naopak velmi často, tam po nás zůstane skoro plný bojler teplé vody. V zimě se dlouho vypouští, takže ho většinou necháváme prázdný a teplá voda pak není žádná. Jen studená.
Nejvíce by se mi tedy líbil průtokáč, ale dá se z něj smysluplně osprchovat? Nebo nějaký malý - dejme tomu 30-40litrový bojler s rychloohřevem - ale existuje něco takového? Jak dlouho se to pak ohřívá? Jak složité je průtokáč zbavit vody (kvůli zamrznutí)

K dispozici mám 400 V, 3 x 32 A

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 14.08.2020 07:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Mám malý 20l. el. bojler Dražice - kulatý typ, má ho i kolega. Osobně doporučuji - voda samospád ze studny - tlak je dostatečný - a sprch. koncovka s malými otvory - na sprchování dostatečné, ohřev tak za 15 minut (záleží na počáteční a požadované teplotě).

https://www.dzd.cz/ohrivace-a-zasobniky-teple-vody/elektricke/zavesne/to-20

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama