Odvlhčení podlahy

Reklama
OJ Ondřej Junek @ondrej.junek před 3 roky14.08.2020 12:24:00
Odvlhčení podlahy

Zdravím všechny,
mám na vás všechny dotaz... Koupili jsme starý dům (kolem roku 1880) a jedna z místností vykazuje velkou vlhkost. Zdi jsme obkopali, okapy pověsili, ale přesto to nebylo ono.
Zjistil jsem, že pod betonovou slupkou je jen jakási kyprá vlhká hlína (odpadky a další čurbes ani nezmiňuji). V celém domě jsou hydroizolace veškeré žádné.

Mám v plánu následující kroky:
Vlhký beton odstranit, už i z důvodu výškového rozdílu oproti zbytku domu (cca 5cm), který chceme srovnat.
Vybrat mokrou hlínu, která dle mého názoru předává vlhkost do betonu a cihlových zdí.
Navézt kačírek nebo škváru a zhutnit.
Položit ztracené bednění - iglů. Takové hranaté, nízké, rozměr cca 50x50x10cm.
Položit beton.
Položit polyš jako tepelnou izolaci.
Položit OSB desky.
Položit plovoučku.
Zvesela bydlet.

Na podélné spáry zdiva použiji chemickou injektáž (podřezání není možné vzhledem k postavení domu).

Vidíte v tomto postupu nějaký problém, skulinu, mezeru? To, že vzniknou tepelné mosty a možné úniky tepla si uvědomuji, pokusím se je vyřešit zmíněným dostatečným zateplením pod betonem. Přeci jen je to starý dům, kde těch úniků bude nepočítaně. :)

Omlouvám se za slohovku a předem děkuji za konstruktivní rady a poznatky :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.