Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Izolace zemní vlhkosti v garáži

Autor: pavel nový
Datum: 15.08.2020 10:27
uživatel: 132887


Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu v izolaci spodní vlhkosti v garáži. Jedná se o řadovou garáž, kterou jsem před časem nechával izolovat. Izolace proběhla formou odkopání zeminy v zadní části garáže, nanesení tekuté lepenky a i vysekáním vnitřní podlahy po celém obvodu až po základy, rovněž nanesení tekuté lepenky a zabetování hydroizolačním betonem. Nicméně i po cca půl roce, kdy to proběhlo, se stále při deštích na podlaze objevují mapy. Sice je to výrazně méně, než dříve ale že by tam bylo sucho se říct nedá :/ a firma, která toto dělala už fakticky neexistuje.
Napadlo mě, že by teoreticky mohlo pomoci nanesení tekuté lepenky po celé podlaze v garáži v několika vrstvách (počítal jsem aspoň 4) a následně překrytí nějakou stěrkou. A tu si nejsem jistý, zda to jednak pomůže a jak velkou vrstvu té stěrky bych měl dát aby plnila účel. Garáž je využívána hlavně jako sklad, schování vozíku. Autem tam najedu naprosto minimálně.
Popřípadě, místo tek.lepenky na podlahu, existují nějaké stěrky, které bych mohl dát místo ní a použít ji jako finální vrstvu? Nebo epoxidový nátěr na beton? Zabrání pronikání vlhkosti?
Děkuji za případné tipy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček16.08.2020 17:37
pavel nový16.08.2020 12:40
Jiří Kubíček15.08.2020 13:38

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.08.2020 13:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, nechápu, proč se vymýšlí stále nějaké řešení s tekutou lepenkou nebo nějakým "hydroizolačním" beton. Proč jste jednoduše neudělali podkladní beton, na něj nedali pořádný hydroizolační pás a pak se neudělala třeba betonová plovoucí vrstva.

Autor: pavel nový
Datum: 16.08.2020 12:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132887
reakce na ...
Postupovalo se prostě dle doporučení firmy. A protože firma už mi pár zakázek dělala, tak jsem neměl důvod ji nevěřit.
Co mě teď zajímá je, zda některé z navrhovaných řešení bude fungovat. A případně, zda může vydržet dlouhodobě (odhadem +5let), nebo krátkodobě (třeba do 3let) nebo to nebude fungovat vůbec a po prvním větším dešti se mapy opět objeví.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 16.08.2020 17:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, nemám zkušenost s tekutou lepenou na podlahu místo klasické hydroizolace a jak takové lepenky dlouhodobě fungují, a navíc jich bude asi více druhů, klasické, dvousložkové atd. Stále vám ale nic nebrání v tom, abyste udělal celoplošně pořádnou hydroizolaci a na ní dal třeba ten cementový potěr o síle kolem 4-5 cm.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama