Stavba sauny svépomocí

Reklama
Zdeněk Žák @zdenek.zak před 3 roky15.08.2020 15:14:00
Stavba sauny svépomocí

Dobrý den,

při plánování a kreslení, jak by měla vypadat venkovní sauna, mě vznikly tyto dotazy(částečně to jsou spíše dotazy na dodavatele materiálů, komponent sauny):

1) Kamna na dřevo HARVIA 16 Linear, máte někdo zkušenost, případně doporučení na jiné kamna ?
2) Komínový systém, pro zvolená kamna (výstup kouřovodu z vrchu nebo zadní strany kamen)?
3) Podložku pod kamna na dřevěnou podlahu
4) Izolační materiál pro podlahu, stěny a strop (konstrukce sauny je z hranolu 10x10cm)
5) Materiál na vnitřní pobití sauny a na podlahu
6) Materiál na lavice
7) Materiál na sklo do dveří (40x40cm) a okno (100x55cm)

Dotazy:
1) Vhodnost umístění(natočení kamen, dají se více posunout ke zdi v případě využití nehořlavých matetriálů za a vedle kamen), nyní vzdálena zezadu a z boku k dřevěnému obkladu cca 25cm?
2) Umístění otvoru nasávání vzduchu a pak pro ventilaci vzduchu ven?
3) Jakým stylem se zabudovává sklo do dřevěné trámové konstrukce sauny?
4) Nemůže být problém s rosením skleněných oken?
5) Jsou třeba nějaké nátěrové hmoty na vnitřní dřevěné povrchy?
6) Natírají se konstrukční hranoly sauny?

V příloze i fota uvažované konstrukce sauny. Pokud by měl své zkušenosti z výstavby a chtěl mi tedy okomentovat moje plány(zodpovědět některé dotazy), doporučit materiál.. atd. budu velice rád!

Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.