Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace zvuku - nepouzivane dvere

Autor: Josef Koutny
Datum: 16.08.2020 08:14
uživatel: 132890


Dobry den,

potreboval bych izolovat zvuk ve starem kancelarskem objektu mezi nepouzivanyma dvermi mezi dvema kancelari. Jedna se o pronajatou kancelar, tak ze nechci delat nejake velke stavebni upravy. Chce to neco jednoducheho a levneho co se da posleze lehce odstranit. Jedna se o klasicke dvere velikosti 85cm. Prede dvermi je jen asi 15cm volneho prostoru (do tohoto prostoru se otviraji vstupni dvere do kancelare) pokud nepocitam zaruben. Ja osobne nejsem zadny stavar ale premyslel jsem napriklad o silent sadrokartonove desce. Akorat nevim jak to pripevnit, aby to drzelo v dutem prostoru mezi dvermi a zdi. Ale rad si necham poradit jak to udelat lepe.

Moc dekuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Petr Zíka
Datum: 16.08.2020 18:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Podobný problém jsme řešili u nás, ve vedlejší místnosti je zasedačka a pokud tam byla audiokonference, nedalo se u nás pracovat. Dveře ale byly plné a poslech uprostřed dveří neukazoval, že by zvuk pronikal dveřmi. Nařezal jsem úzké pruhy molitanu a tupým nožem natlačil do mezery mezi dveře a futra po celém obvodu dveří. Efekt byl neuvěřitelný, už prakticky není nic slyšet. Jde ale o nikdy nepoužívané dveře. Vyzkoušejte, dejte vědět.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama