Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Ocelový nosník pod štítovou zeď.

Autor: Michal Kohout
Datum: 17.08.2020 15:58
uživatel: 132899

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den.
Mohl by mě prosím někdo poradit, jaký zvolit ocelový nosník pro vynesení nové štítové zdi půdní vestavby?
Máme se ženou starší RD v řadové zástavbě se společnou štítovou zdí z obou stran domu. Plánujeme půdní vestavbu a potřebuji řešit na co vystavět v těchto místech věnec? Zdít od patky novou zeď nepřipadá v úvahu, základy stavajících zdí jsou kvalitní betonové, bohužel provázanost některých zdí se neřešila s tím, jak se postupně přistavovalo a proto jsem zvolil variantu pomocných železobetonových patek a ocelových sloupků. Podlaha bude též z ocelového rastru vynesena do nového věnce. Potřebuji poradit, jaký profil mi dokáže nést váhu zdi(cca3t) a lehké pultové střechy (sklon 6,4°), sněhová oblast I.
Děkuju za radu.
Nosník plánuji zalít do věnce a vytvořit tak monolitický prvek s podlahovým průvlakem ze svařence 2xU100(kastl).

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Kohout17.08.2020 23:30
Jozef Homola17.08.2020 17:08

Datum: 17.08.2020 17:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Bez nákresu alespoň od ruky nemám představu o co se jedná.

Autor: Michal Kohout
Datum: 17.08.2020 23:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132899
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Mám nějaký náčrt rukou, ale nevím zda to z toho bude patrno. Zítra se pokusím sem nějaké obrázky zkomprimovat a vložit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama