Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Mezi/podkrokevni izolace PUR penou

Autor: Radek Medal
Datum: 17.08.2020 17:48
uživatel: 132900


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobry den, uvazuji o zatepleni obytneho podkrovi kombinaci strikane mekke a tvrde PUR peny. Mam 3 dotazy:

1/ Je PUR pena vhodnou izolaci v pripade prkeneho zaklopu? pripadne jake mam alternativy? Nadkrokevni izolaci bych se rad vyhnul.

2/ Je nutna provetraci mezera mezi zaklopem a vrstvou strikane tvrde izolace? Pripadne jak spocitat jeji vetraci kapacitu.

3/ Kam umistit parozabranu? Mezi tvrdou a mekkou PUR penu nebo az tesne pod pohledovy zaklop?


Soucasna skladba stresniho plaste je:
1/ betonova taska
2/ late+kontralate
3/ asfaltovy pas
4/ dreveny/prkeny zaklop
5/ drevena konstrukce krovu

Zamyslena skladba izolace:
6 varianta/ provetravane mezery s difusni folii
6/ tvrda PUR pena mezi krokve (18cm)
7/ vrstva izolace mekkou PUR penou pres krokve (5cm)
8/ dreveny rost na kovovych zavesech
9/ parozabrana
10/ pohledovy zaklop z palubek

Predem moc dekuji za rady a nazory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček24.08.2020 11:42
Radek Medal24.08.2020 10:54
Jiří Kubíček18.08.2020 12:05

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 18.08.2020 12:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, obecně platí, že při zateplování bedněné a úplně difúzně uzavřené střechy by měla být pod bedněním odvětrávaná mezera vymezená pojistnou difúzní fólií, ale zastávám názor, že to lze udělat i bez této mezery a jedna z možností je právě váš případ, kdy chcete mezi krokve použít tvrdou PUR pěnu s uzavřenou buněčnou strukturou, která má hodně vysoký difúzní odpor a když se to ještě pojistí parozábranou, tak podle mne není vytváření odvětrávané mezery nutné. Osobně bych to tedy udělal v případě použití tvrdé PUR pěny mezi krokve bez odvětrávané mezery, ale parozábranu bych dal pod krokve, aby nebyla narušená tolika vruty. Co se týká těch 5 cm izolace pod krokve, tak zde můžete použít cokoli, třeba i obyčejný minerál, za PUR pěnu bych už zde asi zbytečně neutrácel, ale je to na vaší volbě. Lze to taky udělat tak, že pod krokve můžete dát celoplošně PIR desky s integrovanou parotěsnou ALU fólií (je potřeba vybrat správné desky, vyrábějí se i s ALU fólií, které nejsou parotěsné), stačí síla 4 cm, která už má perodrážku, ve spojích desky jen přelepíte páskou na parozábrany, ALU fólie je z obou stran desky. Pod PIR desky byst už dal jen nějaké úzké hranoly pro přichycení palubek. Nebo ty PIR desky můžete dát rovnou mezi hranoly, ale pak by se i ty hranoly měly přelepit páskou na parozábrany. V tomto případě bych zvolil třeba už jen PIR desku o síle 2-3 cm bez perodrážky.

Autor: Radek Medal
Datum: 24.08.2020 10:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132900
reakce na ...
Dobry den, moc dekuji za Vasi reakci. Zkousim na internetu hledat Vami navrhovane PIR desky s integrovanou parotěsnou ALU fólií za nejakou dostupnou cenu a setkavam se pouze s velmi drahym resenim (PEMA, Puren,...). Mel byste pripadne nejaky tip?

Predem dekuji.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 24.08.2020 11:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím před časem jsem pořizoval PIR desky s parotěsnou ALU fólií na těchto stránkách, levněji to asi půjde sehnat těžko: http://www.stawebniny.com/pamatherm/c-4874/

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama