Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Pricky z OSB a sucha plovouci podlaha OSB

Autor: Honza Klimes
Datum: 19.08.2020 22:20
uživatel: 101135


Dobrý den, dekuji za radu
Dělám lehký strop, skladba bude následující..Na nosné trámy je daný záklop z OSB desek 25mm PD, na to přijde 25mm kročejovka a poté hodlám dát 2x 15mm OSB desky pd křížem , vše slepit a prošroubovat.Poté asi finalku nejaky mirelon a plovoucí podlahu-lamino. V jednom ale nemám jasno..budu dělat nejaké příčky ze SDK a nevím, jestli tyto příčky montovat na záklop a nebo až na horní plovoucí vrstvu, která bude tvořená z již zmiňovaných 2xosb 15mm. Co bude lepsí vzhledem na sdk?? Nebude sdk moc praskat, když to bude chyceno az na plovouci vrstvě podlahy?? Do stropu mezi tramy planuji vatu a SDK desky jako strop.

Díky za případne zkusenosti

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.08.2020 22:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, z hlediska zvukové neprůzvučnosti i útlumu kročejového hluku do bude s kročejovkou a minerálem mezi trámy v pořádku. Co se týká instalace příček, ty jednoznačně musí být kotveny k podkladní vrstvě a plovoucí roznášecí vrstva musí být provedena v každé místnosti zvlášť s dilatací od veškerých stěn. Ty příčky ukotvené k podkladní vrstvě by měly být samozřejmě vyplněny minerální izolací. Kotvení příček k plovoucí roznášecí vrstvě beru jen jako naprostou nouzovku, když se příčka z nějakého důvodu třeba dělá až později, ale když se můžete rozhodnout předem, tak z hlediska kročejového útlumu, tak z hlediska pevného umístění příček je vždy lepší kotvit vše k podkladní vrstvě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama