Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Regulace saunových kamen

Autor: Milan ToJeJedno
Datum: 28.08.2020 13:23
uživatel: 119170


Dobrý den,
nevím, jestli jsem ve správné skupině, ale snad admin případně přesune.
Budu budovat saunu. Kamna budou 9kW na 380 (400). Byl jsem prodejcem poučen, že pokud bude vyžadována vyšší teplota, je nutné, aby kamna měla externí řídící jednotku, protože ta s integrovanou řídící jednotkou dokážou díky tepelné pojistce vytopit max na 80st. (údajně z důvodu integrovaného čidla, které je ovlivněno teplotou kamen a ne skutečnou teplotou vzduchu).
Co jsem se ale díval, tak cena řídících jednotek je stejná jako samotných kamen a mají funkce, které nevyžuduju (světlo, hudba, větrání atd).
Napadlo mě je nahradit průmyslovým termostatem, které jsou taky na teplotu do 120st a stojí zlomek ceny.
Nevyznám se ale v zapojení a jestli je to vhodné řešení.
Pochopil jsem, že je tam relé, které sepne/vypne podle teploty vzduchu čidla, ale nevím, jestli toto relé dokáže ovládat i ty kamna.
Předpokládám, že by to vlastně fungovalo jako automatický hlídač maximální teploty, do té doby by kamna fungovalo naplno, pak se vypnou. Netuším ale, jestli je ty řídící jednotky dokažou teplotu regulovat plynule a ne skokově (zapnout/vypnout).
Nikde se mi nepodařilo najít, že by to takto někde řešil.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama