Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kamna a Blower Door test

Autor: Vladislav Hrdina
Datum: 28.08.2020 19:04
uživatel: 132695


Dobrý den,
plánujeme do patrového RD pořídit si kamna a zároveň žádat o dotaci Nová Zelená Úsporám. Podmínkou je projít Blower Door testem.

Projektant mě varoval, že abychom prošli testem, budou tomu muset být uzpůsobená jak ta kamna, tak i kouřovod a přívod vzduchu.

Krbaři od kterých jsem si vybral konkrétní typ kamen mi řekli že tyhle tím testem neprojdou a budu pořebovat speciální kamna které mají certifikovanou těsnost. Zároveň řekli, ze ten kouřovod a přívod vzduchu dělají dělaji těsný jako standard, takže nic extra potřeba nebude.

A nakonec, človek co provádí tyto testy řekl, že by to problém neměl být vůbec, že pokud bude správně utěsněný kouřovod a přívod vzduchu, což by tedy bylo, tak by mělo být vše v pořádku bez ohledu na typ kamen.

Kamen s certifikovanou těsností je na trhu poskromnu co jsem koukal a moc velíký výběr není. Kromě vyšší ceny nám nevyhovuje ani vzhled.

Máte s tímto někdo zkušenosti?

Předem díky za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David Drexler11.10.2020 10:05
Jan Němec29.09.2020 23:08

Příspěvky
Autor: Jan Němec
Datum: 29.09.2020 23:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128958
reakce na ...
Dneska nám zrovna montovali kamna tímto způsobem. přívod vzduchu a komín těsný. Kamna vzduch a komín jsem objednal u jedné firmy a uvidíme jestli to vyjde. Samotné kamna vyhoví, máme kamna od Romotopu,má to více výrobců
Hodně štěstí při výběru

Autor: David Drexler
Datum: 11.10.2020 10:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131682
reakce na ...
Dobry den,
mohl bych se zeptat jak dopadl blower door test s kamny Romotop?
Certifikat pro tesnost Romotop kamna nemaji a kdyz jsem kontaktoval vyrobce, tak jsem uzitecnou informaci v tomoto smeru bohuzel nedostal.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama