Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zdění plotových tvárnic

Autor: Josef Čambalík
Datum: 03.09.2020 12:07
uživatel: 132977

Dobrý den,
zajímám se o to, jak správně technologicky provést výstavbu plotu ze štípaných plotových tvárnic, v mém případě typ CSBLOK.

Na stránkách výrobce jsou v různých materiálech zmíněny všechny tři možné metody zdění, tedy na sucho, na pěnu i na lepidlo. Na dotaz položený jejich technologům jsem nedostal shodnou odpověď. Nicméně praskání tvárnic má prý způsobovat pouze špatný výplňový beton, nikoli napětí na styku tvárnic.

Prvořadým cílem je zamezit praskání tvárnic, které vídám na stavbách okolo. Zdění na sucho provádět určitě nebudu, ale líbil se mi postup s pomocí pur pěny. Lepidlo je jistota, ale obávám se znečištění barevných tvárnic.

Zdil tedy někdo z vás také na pěnu?

Odkaz na informace výrobce:
https://www.csbeton.cz/cs/blog/lepeni-tvarovek-na-styku

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 06.09.2020 20:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Stavěl jsem podezdivku plotu z FACE bloků a vím, že se musely dělat cca po 3m dilatacni spary, jinak hrozilo praskání bloků. Mám cca 20 let a dobrý.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama