Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jaká je funkce štuku? Stačí stěrka?

Autor: Pinďa
Datum: 06.09.2020 19:32
uživatel: 131536


Ahoj, natáhl jsem ve spodním patře starého domu perlinku s lepidlem, udělal jsem ostrý rohy a kouty. Lepidlo není na některých místech dobře uhlazený, můžu maličko zafilcovat ještě. Te%d se mi honí hlavou ale jedna věc. Na jeden blbě přetmelenej strop jsem používal primalex stěrku a hrozně dobře se mi s ní dělalo. Chtěl jsem se zeptat zda je nutný v mém případě štukovat na tu perlinku, že bych místo štuku natáhl buď primalex stěrku nebo nějakou jinou sádrovu stěrku? Přijde mi to z amatérského pohledu lepší v tom, že se může kdykoliv zbrousit i v budoucnu (třeba při další rekonstrukci a nebude sraní se štukem..), a na ní bych pak hned maloval? Jaký jsou výhody a nevýhody štuku versus ty stěrky? Mam dvě bedny keraštuku, ještě jsem nikdy neštukoval tak si neumim představit rozdíl v tý finální malbě.. díky za tipy mistři!!
Pinďa

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Mirek Svejda
Datum: 06.09.2020 21:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Stěrky tvoří hladký povrch. Štuk vytváří zrnitý povrch. Pokud ho máte, tak si to na kusu zdi vyzkoušejte. Štuk se hladítkem natáhne na povrh a po přiměřeném zavadnutí se filcovým hladítkem zatočí a vyrovná ro roviny

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama