Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Řešení svodu dešťové vody kolem podél štítu

Autor: Petr Švec
Datum: 09.09.2020 07:42
uživatel: 119517


Dobrý den,
rád bych svedl dešťovou vodu z druhé poloviny sedlové střechy do retenční nádrže. Štítová zeď je dlouhá 10 m. Řeším zda bude vhodnější na překlenutí vzdálenosti použít klasický okapový žlab nebo zda lze použít třeba i rouru?
Umístění svodu bude v místě, kde končí zateplení stěny a začíná obložení špičky štítu dřevem. V tomto místě to nejsnáze opticky schovám.
Spád svodu si proto představuji minimální - tj. max. 1cm / 1m délky.
Dokázal by někdo poradit jaké řešení zvolit a proč? Uvažoval jsem také, že bych to vedl v rouře (hadici?) přes půdní prostor, ale bojím se poruch a zatečení - půda není vytápěná. (je tam 40 cm vaty)
díky všem za rady a nápady...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Švec09.09.2020 08:54
Jozef Homola09.09.2020 08:39

Příspěvky
Autor: Petr Švec
Datum: 09.09.2020 08:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119517
reakce na ...
Odvodňovaná střecha je orientovaná na sever (severovýchod). Štít přes který to půjde je na jih (jihovýchod). Takže relativně příznivě... uvažoval jsem i o topném kabelu... ale nemám rád kurvítka.
Právě z důvodu možného zamrzání mi přišlo lepší dát tam žlab...tam je stejná situace jako na zbytku střechy... když zamrzne žlab, tak přeteče (nevadí)... když roura, je ucpaná nebo může i prasknout..
Takže osobně se kloním ke žlabu... v případě problémů doplnit topný kabel...

Autor: Jozef Homola
Datum: 09.09.2020 08:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Nevím jak to je orientované vzhledem ke světovým stranám ale tchánovi při svodu z okapu na západní straně a vedení kolem štítu na severní straně do jímky na východě vždy voda v zimě zamrzla. Tam nastávala situace, že západ někdy odtával a na severní straně "mrzlo". Musel jsem to zapustit do země, jiná pomoc nebyla.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama