Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zvukové lupání ve zdech - panelák

Autor: Michal Jílek
Datum: 13.09.2020 18:59
uživatel: 133016

Dobrý den,

před dvěmi léty jsem zakoupil byt v šestém patře v osmi patrovém panelovém domě a následně provedl kompletní rekonstrukci (panel jsem nikde nevysekával kvůli elektrice).

Od této zimy začala v jedné místnosti pravidelně vyluzovat různé zvuky zeď, nejvíce je to takové kovové práskání. Nejvíce to je znát, když se do domu opře sluníčko, naopak odpoledne, kdy dům chladne, tak je spíš ticho. Bohužel díky betonovým stropům se to hezky šíří, tak je to slyšet po celém bytě. Původně jsem si myslel, že zvuk vytváří sádrokartonový strop, ale z toho jsem už upustil - praskání je slyšet i v bytě podemnou, ale ne tolik. Chtěl jsem se zeptat, jestli se někdo s něčím takovým setkal? Bohužel si nedělám moc iluzí, že by to dalo nějak vyřěšit.

Děkuji za reakce.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 13.09.2020 20:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
V jakém časovém sledu jsou ty zvuky nebo jaká je přestávka mezi zvuky. Vy jste jediný u koho se to z celého domu stává?
Je v té zdi zabudované nově nějaké plastové okno?
Mne se občas ozve zvuk právě z rámu plastových oken na západ a to za podmínky, že se změní teplota za den o více jak 20°C (obyvkle jaro pár dnů). "Rupnutí" je slyšet 1 nebo 2x mezi 21 až 23 hodinou, když už venku mrzne ale přes den bylo přes 20°C. Pak je celý rok klid. Vysvětluji si to pohybem mezi plastovým profilem a kovovou výztuží, kde je více jak 3x rozdíl v koeficientu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama