Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Natahování lepidla na hrubou fasádu

Autor: Miloslav Sláma
Datum: 15.09.2020 14:53
uživatel: 128874

Dobrý den,

rád bych se zeptal na Vaše poznat ohledně natahování lepidlo a perlinky na hrubou fasádu.
Je to cca 14 dnů, co se dodělala klasická hrubá omítka a asi za týden bychom chtěli začít s natahováním a mám pár otázek.

1) Vnější rohy. Momentálně nejsou nikde žádné rohy. Předpokládám, že by bylo záhodno opatřit vnější rohy domu a oken plastovými rohy s perlinkou. Ano, nebo ne?

2) Čím natahovat. Je lepší použít hladký rajbl, natáhnout tenkou vrstvu, na to perlinku a zatáhnout další vrstvou? Nebo použít zubatý jako se používá například na dlažbu a perlinku do toho zatlačit a zatáhnout?

3) APU lišty. Jaké APU lišty použít? Jsou i jiné rozměry než 6 a 9mm?

4) Soklová okapnička. Jakou by jste mi doporučili a na co si dát pozor?

Děkuji :)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miloslav Sláma18.09.2020 13:27
Mirek Svejda16.09.2020 20:19

Datum: 16.09.2020 20:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pokud jste dělali klasickou jádrovou omítku, tak trochu nechápu proč na to dáváte perlinku.
add 1) určitě, je to i jednodušší a rychlejší práce
add 2) zubatým hladítkem natáhnete lepidlo, ve směru z horní strany dolů a do stran zatlačíte nerezovým hladítkem perlinku a pak uhladíte a srovnáte. Já na dohlazení používám dlouhou fasádní špachtli.
add 3) nevím zda jsou i jiné rozměry. Na začištění oken to určitě použijte

Autor: Miloslav Sláma
Datum: 18.09.2020 13:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128874
reakce na ...
Vycházím z toho, že se to tak dneska dělá. Jádrová omítka údajně nesmí zůstat holá neměl by na ní přijít hned finální nátěr kvůli odolnosti. Lepidlo a perlinka má údajně pomoci.

1) Dobře, to sem si tak nějak myslel :)
2) se zubatým hladítkem jsem počítal. Jaký zub vzít? 6 nebo 8mm? Na fasádní špachtlu jsem zapomměl. Možná to bude lepší než to dělat nerez rajblem, kde není tolik citu.
3) Nakonec vezmu 6mm s perlinkou a bude to.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama