Termostat a ovládání

Rubriky:

Reklama
DM Daniel Mačány @daniel.macany před 3 roky26.09.2020 14:35:00
Termostat a ovládání

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.

jedná se o kondenzační kotel Junkers ZSB22-3C.
Teď ovládáme přes Regulátor Junkers FR 100 (s venkovním čidlem teploty), ale je drátový a bývalý majitel ho umístil do nejteplejší místnosti (obývák). ovládám jím topení a zásobník teplé vody

Jde mi o to, co místo tohoto regulátoru, jelikož ted se vše řídí dle Obýváku a když se vaří, tak přestane kotel topit protože v obýváku je 23-25°C (nastavené mám 21-22°C) a v Ložnici je večer třeba 19°C a v dětském pokoji v podkroví je 15-17°C

Zvažoval jsem dvě varianty:

1. Honeywell Evohome Starter Set 3 (https://www.alza.cz/honeywell-evohome-st…

2. Bosch CT200 SET (https://www.junkersplus.cz/Bosch-CT-200-…

Něco o domě:
Základ cca 8x8m, klasická cihla, plastová okna
ještě nezateplený, ted budu dělat střechu a příští rok zateplovat
přízemí: chodba, obývák s kuchyní, ložnice a Koupelna
podkroví: dva pokoje

s tím že jednu hlavici bych dal do obýváku, jednu do ložnice a jednu do pokoje v podkroví (dětský pokoj časem bych dokoupil hlavici i do druhého pokoje, ale to až se tam bude dělat druhý dětský pokoj)
Ten Bosch doporučuje výrobce kotle, prý funguje, ale dočetl jsem se že má nějaké problémy ohledně přístupu přes mobil a o tom EvoHome nic moc nevím, ale našel jsem že je docela oblíbený.
Beru i další návrhy řešení, nebo jiné značky. nejde mi o to mít co nejlevnější, ale aby to spolehlivě fungovalo jak pokud jde o topení, tak pokud jde o teplou vodu

Za každou radu děkuji Macany

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

30 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.