Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Platnost revize komínu

Autor: Jan Langweil
Datum: 29.09.2020 15:33
uživatel: 133108

Dobrý den. V bytové jednotce jsem instaloval nový plynový kondenzační kotel. Instalaci realizoval místní plynař a součástí zakázky byla také revize spalinové cesty, kterou prováděl s ním dlouhodobě spolupracující komínář. Vše proběhlo hladce a obdržel jsem revizní zprávu s kulatým razítkem. Při pravidelné roční kontrole a čištění komínů mi bylo jiným komínářem řečeno, že revize je neplatná a člověk, který ji prováděl k tomu nemá oprávnění. Je možné toto nějak ověřit? Existuje nějaký registr? V živnostenském rejstříku má daná osoba uveden předmět podnikání kominictví. Musí zde být např. uvedeno také revize komínů? Předem děkuji za radu/y.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Langweil29.09.2020 16:06
Jan Langweil29.09.2020 16:03
Jaroslav Dítě29.09.2020 15:43

Datum: 29.09.2020 15:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Podle všeho by měl být v tomto seznamu: https://www.skcr.cz/pro-verejnost/seznam-reviznich-techniku .

Datum: 29.09.2020 16:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odkaz. Předpokládám, že v seznamu jsou pouze členové společenstva kominíků, což znamená že tam teoreticky nemusí být všichni. Nebo je členství povinné?

Datum: 29.09.2020 16:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na stejné stránce je také odkaz na aplikaci HZS pro dohledání oprávněných revizních techniků. Není ani tam, což už o něčem svědčí...
Ještě jednou díky, správně jste mne nasměroval.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama