Vhodný výkon elektrokotle pro ohřev TUV v bojleru

Rubriky:

Reklama
PM Pavel Měrka @pavel.merka před 3 roky05.10.2020 20:51:00
Vhodný výkon elektrokotle pro ohřev TUV v bojleru

Rád bych znal názor, nejlépe zkušenosti ostatních jakým způsobem ohřívat vodu v bojleru? K dispozici je pouze elektřina a mám pouze dvě možnosti a to buď topnou jednotkou přímo v bojleru nebo elektro kotlem přes OV do výměníku bojleru. Varianty jako tepelné čerpadlo nebo solar nejsou možné.

Požadavky jsou:
- Celkový objem v bojleru byl ohřátý za co nejkratší dobu, nejlépe pod 1 hodinu.
- Dostatečné množství ohřáté vody i v době sepnutí VT (20 hodin NT,4 hodiny VT). Musím také počítat s tím, že máme vysokou spotřebu vody.

Varianty řešení:
1) Kotel Protherm RAY 21K, který by nahříval OV do výměníku v bojleru Dražice OKC 300 NTRR/BP.

nebo

2) přímo nahřívat TUV v bojleru Dražice OKCE 300 S dvěma topnými jednotkami o výkonu 12 kw a 6 kw.

nebo

3) jiná výkonová nebo objemová kombinace výše uvedeného.

Pročítal jsem technické materiály k těmto výrobkům, zjišťoval zkušenosti jiných a bral v potaz svoje osobní zkušenosti, ale stále si nejsem jist. Osobně nemám moc dobré zkušenost s topnými jednotkami přímo v bojleru a proto mám u této varianty poněkud větší obavy. Nutno ale podotknout, že se jednalo o bojler 120L s výkonem 2 kw.

Všem předem děkuji za názory.

PM

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.