Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vyklovaná izolace, napadené-vlhké krokve

Autor: Jan Farný
Datum: 14.10.2020 19:40
uživatel: 133208


Dobrý večer všem,
chtěl bych poprosit o radu, respektive o pomoc. S přítelkyní sem si pořídili baráček. Nedávno jsem si všiml, že je pod přesahem střech z jedné strany vyklovaná izolace od ptáků. Podle mě tím došlo k porušení parozábrany (jestli tam nějaká byla nebo jestli ta pěna, nejspíše nějaký druh PUR pěny fungovala jako parozábrana – když tak mě opravte) a následně ke kondenzaci vody na krokvých (tepelný most, rosný bod?). Následně se na krokvých objevili fleky (asi jsou napadené nějakou plísní nebo houbou). Uvnitř baráčku to ale vypadá v pohodě a nikde na stěnách žádné fleky nejsou. A teď k tomu na co bych se rád zeptal. Co mám vlastně dělat? Mám opravit poškozenou izolaci, PUR pěnu (nevím ale jaký druh použít)? Musím starou ořezat nebo to stačí jen doplnit tam, kde chybí? Nebo to musím kompletně sundat? Nevím ale jak to provést. Stačí ty krokve jen natřít nějakým sanačním prostředkem proti houbám (zase nevím jakým, něco jsem googlil ale nic mě zásadně nepřesvědčilo) a pak to přetřít luxolem? Stačím na to sám nebo je zapotřebí si objednat nějakou specializovanou firmu? Všem předem děkuji za rady a za jejich čas. Pro ilustraci přikládám foto.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama