Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zatepleni sikme strechy

Autor: Martin Ulrich
Datum: 26.10.2020 23:35
uživatel: 131767


Dobry den. Prosim o radu. Chci si sam zateplit sikmou strechu u novostavby. Dum je postaven z Ytongu. Chci dat prvni vrstvu mezi krokve, ty jsou 160mm vysoke. Planuji pouzit ISOVER UNIROL PROFI. Prvni dotaz je, jestli mam pouzit tloustku vaty take 160mm nebo dat o neco tlustsi a trochu vatu zmacknout? Druhy dotaz je, jelikoz druhou vrstvu pod krokve planuji dat az pristi rok, tak jak tam uchytit tu prvni vrstvu, aby nevypadla a otazka manzelky je:) zda z te vaty nebudou litat nebo upadavat kousky, prej aby to nelitalo ve vzduchu. Pokrovi bude zatim neobytne, ale kdyz tam nekdo poleze dvirkama ve strope, aby ty kousky vaty nevlitli dolu do obyvaku. Manzelka uz vymysli nejakou folii, kterou by se ta vata priklopila. Ale parotesna folie se dava az pod tu druhou vrstvu vaty, jestli se nemylim? Dekuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 27.10.2020 19:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, není jediný důvod k tomu izolaci stlačovat a dávat tam silnější vrstvu, z izolačního hlediska je to spíše na škodu. Co se týká umístění parozábrany, zde záleží na celém složení konstrukce, které neuvádíte. Jinak obecně samozřejmě platí, že parozábrana patří na vnitřní stranu konstrukce, na vnější pak pojistná kontaktní difúzní fólie. Poslední věcí je, že jestli se k té střeše bude dostávat v zimě vnitřní vlhkost a bude to bez parozábrany, pak vám bude hojně kondenzovat vlhkost na rozhraní izolace a další vrstvy střechy. Takže jestli podkroví bude zatím neobydlené, měla by bát izolace hlavně ve stropě toho obydleného spodního prostoru společně s parozábranou a izolaci do podkroví žádnou dávat nemusíte. Jestli ale nebude parozábrana s izolací ve spodním obývaném patře a dáte izolaci jen do nevytápěného podkroví a ještě bez parozábrany, tak bude docházet k uvedené kondenzaci mezi izolací a další vrstvou. Bylo by v tom případě nejlepší dát už pod izolací parozábranu a podkroví alespoň nějak temperovat. Takže chybí ještě mnoho údajů a celý ten postup máte podivně vymyšlený.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama