Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Změna hodnot polohových koeficientů a jejich důsledky

Autor: Jaromír Kreml
Datum: 27.10.2020 09:44
uživatel: 133307


Zajímá mě, zda po zateplení domu, kdy dojde ke změně koeficientů, zda může být vyšší spotřeba dílů "tepla", než před zateplením domu. Logicky dle mého názoru by měla být nižší spotřeba dílů, ale v našem případě nám naše účetní firma účtuje vyšší spotřebu dílů, než před zateplením domu.

V této souvislosti - když se po zateplení domu sníží spotřeba GJ na vytápění - dejme tomu o 30 % -, je možné očekávat i pokles dílů "tepla" v bj ve stejné výši ??? Já si myslím, že by tomu tak mělo být, protože po zateplení domu dochází k nižšímu úniku tepla a tím logicky musí docházet i k nižší spotřebě dílů ?! Nebo se mýlím ???

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 20.11.2020 11:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131903
reakce na ...
Většina rozúčtovatelů tepla používá polohové koeficienty stanovené subjektivně /podle obdobných domů/, pokud si tyto koeficienty nestanoví samo SVJ. Zde jde také většinou o subjektivní čísla. Nejspravedlnější způsob stanovení polohových koeficientů bytových jednotek je na základě výpočtu spotřeby tepla v jednotlivých bytech. Zde platí, že stejný byt v jakémkoliv podlaží domu musí mít stejnou spotřebu tepla a k tomu se pak dostanete těmi polohovými koeficienty. U nás to máme tak nastaveno již asi 10 roků a žádné problémy nejsou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama