Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace stropu

Autor: Jitka Jelínková
Datum: 01.11.2020 19:49
uživatel: 133347


Dobrý den, máme starší dům v rekonstrukci a máme snížené stropy o cca 12 cm včetně konstrukce. Má význam nad sádrokartonovou desku umisťovat izolaci? Skladba stropu 2 cm deska, 14 cm vzduchová mazera, 2 cm deska a betonový potěr. Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček02.11.2020 22:31
Jitka Jelínková02.11.2020 20:26
Jiří Kubíček01.11.2020 23:24

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 01.11.2020 23:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, takže zespoda je sádrokarton, pak ta mezera, pak je jaká deska, jak silný potěr, jaké jsou nosné prvky toho stropu, prostě jaké je přesně celé složení té konstrukce ? Taky je potřeba dodat, co je nad tím za prostor, je obývaný a vytápěný nebo je to nějaká neobývaná nevytápěná půda ?

Autor: Jitka Jelínková
Datum: 02.11.2020 20:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133347
reakce na ...
Dobrý večer. Momentálně je pouze sadrokartonova konstrukce, od horní hrany CD? Profilu je cca10cm. Nad konstrukcí je ta cca 2cm dřevěná deska, vzduchová mezera určena dřevěnými trámy cca 14cm,zaklop dřevěných desek cca 2cm a betonový potěr cca 2-3 cm, pak je nevytapena pochozi půda s plechovou krytinou bez zateplení..Dekuji za odpověď

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 02.11.2020 22:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli je dům trvale vytápěný a obývaný, tak by si tem strop pod nevytápěnou půdou zasloužil zateplení zcela určitě, nebo si snad nechcete snížit tepelné ztráty a náklady na vytápění ? Mezi dvěma prostory s rozdílnými teplotami a vlhkostí ale dochází k difúzi vlhkosti směrem do nevytápěného prostoru, takže se to musí udělat tak, aby vám v té konstrukci nedocházelo ke kondenzaci a tvorbě plísní. Kdybyste prostě dali jen minerál mezi původní s trop a podhled, docházelo by ke kondenzaci pod dřevěnými deskami, které mají velký difúzní odpor, nastíním vám proto nějaké možnosti:
1) Prostor mezi SDK a stropem vyplnit izolací a mezi SDK konstrukci a SDK desky dát parozábranu. Jen že v tomto případě byste měli ve stropě třeba jen 10-12 cm izolace, což není mnoho a dále by byla parozábrana dost provrtaná vruty, museli byste dát ze spodní strany na rošt nejdříve těsnící pásku a ani tak to není ideální řešení, pravděpodobně by se vám stejně nějaká vlhkost do stropu dostávala.
2) Připevnit parozábranu ze spodní strany toho starého stropu, tedy na ty dřevěné desky nad SDK podhled. Potom by se musel odstranit vrtchní betonový potěr a vrchní desky, dala by se izolace mezi trámy, celkem tedy 14 cm, dále by se udělal rošt nahoře přes trámy a do toho by se dala další izolace, třeba 16 cm, aby jste měli celkově kolem 30 cm, a zaklopilo by se to deskami nebo prkny.
3) Řešit to jen z horní strany, tedy na betonovém potěru:
a) třeba použít systém isover stepcros: https://www.isover.cz/aktuality/system-isover-stepcross
b) můžete udělat dvojitý křížový dřevěný rošt a do něj dát obyčejný levný minerál, nejlépe alespoň 30-35 cm a pak to zaklopit prkny nebo OSB deskami a nechat mezi záklopem a izolací malou mezeru, samozřejmě v tomto i prvním případě musí být pod tím vším na podlaze půdy parozábrana vyvedená i na boky do výše izolace
c) teoreticky to můžete udělat i bez parozábrany, ale k izolaci byste musel použít deskový EPS, opět o celkové síle alespoň 30-35 cm a na to byste položil levné obyčejné OSB desky, vzhledem k podobnému difúznímu odporu EPS a OSB desek by nedocházelo nikde ke kondenzaci (nesmíte použít lepší OSB desky s velkým difúzním odporem), ale nesmíte dát na podlahu půdy nic, co by podlahu difúzně uzavřelo, třeba lino a podobně, jestli si ale nejste jistý, co se tam nakonec bude skladovat a jestli by někdo tu podlahu difúzně neuzavřel, tak to stejně můžete pojistit parozábranou pod EPS stejně jako v prvních dvou případech.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama