Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Umístění tepelného čerpadla

Autor: Vladislav Hrdina
Datum: 04.11.2020 12:13
uživatel: 132695


Dobrý den,
hygiena nám zamítla původní umístění tepelného čerpadla. Že prý je moc blízko k sousedům.
Technickou místnost máme na severo-západním rohu domu (vchod je na západní stranu).
Jako alternativa umístění čerpadla se jeví severovýchodní roh domu, směrem do zahrady, ale to je cca 11m daleko od technické místnosti.

Druhá alternativa je umístění čerpadla na hned vedle vchodu, směrem do ulice, ale osobně se mi tahle možnost i z estetického hlediska moc nepozdává.

Pokud bychom se rozhodli pro alternativu č.1., mít čerpadlo na opačný straně domu něz tech. místnost, bude to mít nějaký velký vliv na účinnost čerpadla, popřípadě jeho životnost, či jiné věci?

Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Leoš Petrla
Datum: 06.11.2020 20:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Vzhledem k velké vzdálenosti, předpokládám, že bude TČ v provedení split. V tom případě bych v tom neviděl problém. Firma , která bude TČ instalovat vám určitě doporučí takový typ, který nebude mít s větší délkou problém. Maximálně bude nutné doplnit chladivo podle délky potrubí. Ne každá jednotka je přednaplněná chladivem na maximální možnou délku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama