Porucha EA na CerapurCompact

Rubriky:

Reklama
MM martin mavel @martin.mavel před 3 roky09.11.2020 11:41:00
Porucha EA na CerapurCompact

Dobvry den,
mam dvojrocny kotol CerapurCompact vypisuje mi chybu EA. Neziadal by som o pomoc, ale mam problem zohnat technika. Niektori maju vela prace, iny su daleko a niektori su doma lebo Covid.
Kotol po ressete zapali-nezapali (ako kedy) plamen. Pomaly zvysuje teplotu, ktora sa strieda na displeji s ikonou plnenia sifonu. Po case vypne plamen a pozvolna sa znizi teplota. Potom sa rychlejsie roztoci ventilator a snazi sa zapalit plamen. To sa mu nepodari a asi po stvrtom pokuse vypise chybu EA.
Odhodlal som sa, ze to skusim podla navodu. Rozobral som horak, vybral elektrody, a snazil sa precistit co sa dalo. Cistenie zostalo len pri handricke. Vo vnutri horaku su po strranach sedobiele kvapocky, tie sa tam vsak dost drzia. V navode je pouzita kefa, ale mozem pouzit ocelovu kefu? Elektrody boli zanesene a task som ich poutieral, no mozem pouzit smirgel? Nalial som tam vodu a pekne odtekala cez sifon do kanalizacie. Po zlozeni kotol fungoval len do vecera. Jeden technik mi poradil aby som odtrhol gumennu klapku pred ventilatotrom, ze robi sarapatu. Mne sa to zda byt dost drasticke.
Mohlo by byt aj nieco v odvode spalin? Tam som sa nevedel dostat, lebo by som musel demontovat privod plynu. Ak viete prosim poradte. Dakujem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.