samovolně roste tlak

Rubriky:

Reklama
LD Lukáš Dort @lukas.dort před 3 roky13.11.2020 09:57:00
samovolně roste tlak

Zdravím,

Mám takový problém a zatím netuším, kde může být zakopaný pes.
Jedná se o turbo kotel Buderus Logamax U052 - 24T ( má integrovaný zásobník ). starý cca 11 let

Včera jsem ráno pustil v koupelně teplou vodu a tekla rezavá. Tekla delší dobu - šel jsem se podívat ke kotli a tlak na manometru na maximu.
Chtěl jsem rychle upustit vodu přes pojistný ventil a ten nešel povolit.

No, začal jsem laborovat.

Expanzka na teplou vodu propouštěla vodu přes ventilek. Pro jistotu jsem koupil novou.
Pojistný ventil na teplou vodu byl zaseklý v zavřené poloze. Byl zarezlý - rozhejbal jsem ho a vyčistil.

Napustil jsem kotel a vše se tvářilo v pořádku.
Nicméně u cca 1,7 baru, začíná pojistný ventil teplé vody prokapávat. Pro jistotu jsem objednal nový - ještě nepřišel.
Všiml jsem si ale jedné věci a to té, že když je kotel v klidu a nic nenahřívá, tak stoupá velmi pomalu tlak a je slyšet opravdu nepatrné hučení, jako když se něco napouští. Měl jsem ještě jeden napouštěcí kohout, tak jsem ho prohodil a zkontroloval ten co tam byl. Tímto to nebylo.

Prostě někudy, se mi dostává voda do otopného systému. Mě to přijde, jako kdyby někudy ze zásobníku :) Možná je to blbost.
Pokud zavřu přívod vody do kotle, tlak neroste a krásně drží. Netuší někdo, čím by to ještě mohlo být ? Nebo jestli tohle způsobuje špatný pojistný ventil teplé vody ?

Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.