Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zateplení pristavku

Autor: Michal Vrběcký
Datum: 15.11.2020 10:58
uživatel: 133463

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit ohledně zateplení přístavku našeho starého domu. Přístavek byl dříve užíván zřejmě jako chlev. Síla zdí je 30 cm a tvořena dutými cihlami a plnými. Je to taková směs. Potřeboval bych poradit jakou sílu polystyrenu zvolit. Pod podlahou i zdí hydroizolace je. Stěna je suchá. Mám v plánu dát 12 nebo 14 cm polystyren, popřípadě ještě zevnitř prizdit třeba 7,5 Ytong kvůli lepší tepelné pohodě. Moc děkuji za Váše případné rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Vrběcký17.11.2020 23:22
Jiří Kubíček17.11.2020 22:48
Michal Vrběcký17.11.2020 20:51
Jiří Kubíček15.11.2020 14:39

Datum: 15.11.2020 14:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, to záleží jen na vás, jakou sílu izolace zvolíte, ale osobně bych u starého zdiva nešel pod 15 cm, případně můžete použít i těch 14 cm, jestli z nějakého důvodu nemůžete dát více. Za uvážení ještě stojí volba šedého EPS místo klasického bílého, má o něco lepší lambdu a nižší difúzní odpor. Ten ytong zevnitř je celkem zbytečný, jen by vám ubíral vnitřní plochu a význam by to mělo pouze z důvodu vyrovnání zdiva, kdyby byl v tomto nějaký problém.

Datum: 17.11.2020 20:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odpoved. Dám 14 šedý polystyren, mám možnost dobre ceny.
Chtěl bych se ještě zeptat na zateplení střechy. Budou tam i nové krovy kvůli přesahu střechy a chtěl bych aby tam byly i stejné tašky jako na celém domě. Chtěl jsem se zeptat jakou zvolit kontaktní difúzní folii, značku, gramáž...?Budou krovy 14 cm, difúzní fólie, kontra latě, latě, bramac.mezi a pod krovy vata 34cm, parotes, sdk. Děkuji

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 17.11.2020 22:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
S konkrétní značkou vám neporadím, jen jestli ta kontaktní fólie bude ve styku s tepelnou izolací, tak by to měla být vysocedifúzní kontaktní fólie s malým difúzním odporem. Ono je toho na výběr celkem dost, takže je to jen na vás, co zvolíte.

Datum: 17.11.2020 23:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Koukal jsem že na domě mám tyvek dupont - podle internetu je to jedna z nejdražších, nevím jestli dát stejnou, nebo něco levnějšího.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama