Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vlhký flek okolo rohu žulového parapetu na nové fasádě

Autor: Petr Roudný
Datum: 20.11.2020 14:11
uživatel: 133509

Fotogalerie:

EDIT: Posílám do správného fóra
Dobrý den,
jen by mě zajímal názor na následující - na nově provedeném zateplení (minerální vata) se žulovými parapety jsem dnes ráno objevil, na jednom západním okně v prvním patře, flek okolo jednoho rohu. Flek je vyšší na vnější straně a i pod parapetem, což mi úplně nesedí s kondenzací teplého vzduchu, pokud by tam nějak unikal (uvnitř teploat nepřesáhne 20 st). I na parapetu byla voda (označena červenou linií).
Zdivo - Ytong 30cm, izolace minerální vata 14 cm.
Okna jsou hliníková, od asi největší firmy (rozhodně jsem neřešil cenu abych ušetřil) a pásky atd. byly použity.
Tyto parapety nemají zvednuté okraje, což bude asi část problému, chybějící stěrka také. Jinde na domě jsem žádné problémy neviděl. Vata je lepená celoplošně a kotvená.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 20.11.2020 14:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Žula dobře odvádí teplo a v daném místě dochází ke kondenzaci par, které odcházejí z domu. Část toho parapetu je oteplovaná hliníkovým rámem a tak se to děje až na konci, kde je to prochlazeno více. Zdeby pomohl termosnímek zda je tomu tak.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama