Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Betonový strop a jeho izolace

Autor: Stanislav Nogol
Datum: 20.11.2020 20:16
uživatel: 130505


Fotogalerie:

Dobrý den,

po vyměně oken bych měl v plánu na starém RD zateplení betonového stropu. Strop odděluje vytápěný prostor od půdy (bez jakéhokoliv zateplení). Půda se nevyužíva. Pro představu prostoru načrtek domu.

Varianty:

1) skladba: jen volně ložená izolace z minerální vaty
2) skladba: parozábrana a volně ložená izolace z minerální vaty
3) skladba: foukaná izolace climatizer nebo ip polná apod. ( otázka jestli nad betonový strop jeste dát parozábranu nebo ne. Případně jakou - folii nebo mě napadlo tekutá lepenka / gumoasfalt apodobně.

Všchny 3 varianty počítají s vyškou izolace minimálně 28cm.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 20.11.2020 23:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím v případě, že ta půda není nějak utěsněná a zabedněná, a půdní prostor je dobře odvětraný, navíc nad izolaci nebudete vytvářet žádnou pochozí vrstvu, pak můžete použít jakoukoli variantu a bez parozábrany. V případě vytváření pochozí vrstvy nebo utěsněné a špatně odvětrávané půdy (třeba s bedněním ve střeše), byste měl pod izolaci a na boích do výše izolace použít jakoukoli parotěsnící vrstvu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama