Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Návrh regulovaných cen může přinést výrazné zlevnění proudu pro domácnosti

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Návrh regulovaných cen může přinést výrazné zlevnění proudu pro domácnosti
Anotace článku: Konec roku se blíží a s ním vydání nových cenových rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. V posledních letech jsou právě regulované ceny pro mnoho zákazníků tou rozhodující položkou způsobující změnu plateb. Rok od roku se regulované ceny zdražují, bude tomu tak i letos? Co navrhuje regulátor s ohledem na notifikaci podpory výroby elektřiny z podporovaných zdrojů?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
práce ČEZ a ERU vyvolává zděšeníFrank Pork14.11.2016 11:41
ceníkJan Kos10.11.2016 16:12

Příspěvky
Předmět: práce ČEZ a ERU vyvolává zděšení
Autor: Frank Pork
Datum: 14.11.2016 11:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122963
reakce na ...
Celková bilance práce těchto dvou institucí vyvolává zděšení a skutečně škodí lidem i státu, posouvající krajinu do větší a větší zaostalosti.
Ceny energie světové a na burze považuji za normální. Tady nic normálního co předvádí ERU a ČEZ není. Odvádět cenu od jističe je nedostatek invence, skutečně bych to nazval osobní tupost a neschopnost. Většinou je cen několik, konkurenční cena za základ k vyrovnání kachní křivky. Druhá cena bývá spotřeba nad normál za jinou sazbu. ERU ještě nedospěla k logickému úsudku, že banky slouží k záložení ČEZu, tedy platby se provádí zpětně podle spotřeby, ne lidi a podniky předem. Takže to hodili svou povinnost a nezodpovědnost socialisticky na lidi. To je světový unikát. ČEZ se ještě nenaučil provádět normální a běžné detailní vyúčtování. Možná to neumí. Na druhé straně by přišel na to, co jak účtovat a kde co oříznout. Tento bolševický kapitalismus stále trvá a táhne celou zemi ke dnu.
Právě v nejkapitalističtějších zemích světa je regulace. Tady není regulace žádná. Neustále platí, čím vyspělejší zem, tím nižší ceny, lepší služby, lepší efektivita, menší ztráty, možnost výběru a rozšíření služeb, trvalý a pozitivní rozvoj, spokojenost. Pozorujete skutečně něco takového? Já, ani lidi ne.

Předmět: ceník
Autor: Jan Kos
Datum: 10.11.2016 16:12 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122988
reakce na ...
Já už jsem se na to v kalkulačce taky díval, nevím teda jestli jsem to udělal úplně správně, ale cena mi tam vyskočila úplně stejná jako je mi účtována i letos, i když si v zadání měním jestli chci aktuální ceník či na 2017. Jestli to tak bude vypadat, tak jsem samozřejmě spokojen, mám od BE Jubilko, tak jsem celkem zvědav, jak se to bude dále vyvíjet. Případně hold využiju výhodu bez závazkové smlouvy.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama