Tepelne cerpadlo od Fa. Viessmann

Reklama
PP Petr Pavel @petr.pavel385 před 3 roky28.11.2020 14:41:00
Tepelne cerpadlo od Fa. Viessmann

Dobrý den,

toto je příspěvek pro všechny zájemce o tepelná čerpadla. Chtěl bych se na tomto místě podělit o mé zkušenosti s výrobcem čerpadel firmy Viessmann.
Pro můj objekt, stará villa z roku 1900, bylo navrženo čerpadlo s výkonem 11,6 kW. Firma Viessmann společně s montážní firmou, které bylo od nich doporučeno. V této době jsem důvěřoval odborníkům.
Udělali odhad TZ na 22 kW.
Výpočty firma Viessmann žádné nepředložila.
Pro potvrzení, že návrh tepelného čerpadla je správný jsem objednal tedy sám výpočet u nezávislé energetické firmy.
Nyní se ukázalo, že tepelné ztráty jsou přes 37kW.
Výkon navrženého tepelného čerpadla je svým výkonem absolutně nedostačující.
Firma Viessman na moje výzvy vůbec nereagovala a výpočty žádné předložit nechtěla.

V poslední době Firma Viessmann a montážní firma na to reagují tím, že tepelné čerpadlo je navrženo správně a žádný výpočet TZ nemusejí předkládat. Od smlouvy o dílo odstoupit nechtějí. Ale z jejich strany výpočty předložit taky nechtějí.
Teď se tento případ bude projednávat před soudem.
Chci tedy tímto příkladem všechny zájemce o tepelné čerpadla od firmy Viessmann varovat, aby trvali na odborných výpočtech tepelných ztrát předtím než dojde k uzavření jakékoliv smlouvy.
Je ale otázkou, jestli by člověk vůbec měl s firmou Viessmann nějaká jednání začít vést. Případnou montáži tepelného čerpadla od firmy Viessman se člověk upoutává na tuto firmu po řadu let.
Jednání zástupců této firmy vůči spotřebiteli je neseriózní a více než nedůstojné.
Je určitě dost jiných firem, kde zákazník má ještě možnost komunikace a normálního jednání.
Firmě Viessmann je toto cizí.

S pozdravem Petr

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

22 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.