Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hluk z digestoře a ventilátorů na WC a v koupelně

Autor: Ondřej Kraus
Datum: 02.12.2020 12:12
uživatel: 133529


Zdravím Vás,

přestěhovali jsme se do přízemního bytu do domu z roku 2012. Přes digestoř a ventilátory na záchodě a v koupelně jsou na můj vkus (nejsem na to z předchozího bydlení zvyklý) dost slyšitelné hlasy/zvuky z bytu nad námi. Téměř jsem schopný zachytit i obsah rozhovoru, pokud se spolu zrovna sousedé baví v kuchyni/koupelně. Pokud si zapnou ventilátory, tak je slyšet výrazné hučení.

Zajímá mě, jestli se to dá nějakým způsobem řešit? Už jsem se dočetl, že digestoř je možné řešit akustickou trubkou, další zpětnou klapkou apod. Jak je to ale s těmi ventilátory na záchodě a v koupelně? Je možné pořídit nějaké nové, které budou lépe tlumit zvuky? Případně nějak tlumit přímo tu "šachtu"? Člověk si zvykne na vše, ale rád bych s tím něco udělal, pokud je to aspoň trochu možné.

Předem Vám děkuji za reakce.

Ondra

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
CVB Ventilátory07.12.2020 11:40
Jozef Homola02.12.2020 13:27

Příspěvky
Autor: CVB Ventilátory
Datum: 07.12.2020 11:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130306
reakce na ...
Všechny tyto možnosti by měly pomoci:

tlumiče hluku - https://www.ventilatory-shop.cz/prislusenstvi/tlumice-hluku

hluk tlumící vzduchotechnické trubky - https://www.ventilatory-shop.cz/prislusenstvi/ohebne-hadice-spiro-potrubi-izolacni-navleky/ohebne-hadice/sonovac-25-izolovane

těsné zpětné klapky - https://www.ventilatory-shop.cz/prislusenstvi/zpetne-klapky/motylove-klapky

ventilátory s automatickou žaluzií – např. https://www.ventilatory-shop.cz/ventilatory/ventilatory-domovni-pro-wc-a-koupelny/ventilatory-airflow-icon , https://www.ventilatory-shop.cz/ventilatory/ventilatory-domovni-pro-wc-a-koupelny/ventilatory-vents/ventilatory-vents-ma , https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/ventilator-vortice-punto-m-1004-at
(článek - https://www.ventilatory-shop.cz/clanek/nakup-ventilatoru-do-koupelny-s-automatickou-zaluzii )

Autor: Jozef Homola
Datum: 02.12.2020 13:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Existují ventilátory i v provedení SILENT ale hluk nemusí způsobovat ventilátor sám ale rychlost vzduchu v potrubí. To se dá vzkoušet jak to hučí, když se přiloží ventilátor ke kusu plastové trubky.
Nejlepším prostředkem je tlumič. Ovšem konkrétní řešení se dá udělat až na míste podle šetření.
Doma používám u digestoře jenom lapák, pak je tlumič 900 mm a pak ve zdi diagonální ventilátor. Provedení téměř neslyšitelné. Dříve u digestoře nešlo poslouchat ani rádio.
Něco o tlumičích na odkaze. Občas v té prodejně nakupuji.
Ještě poznámka, že tlumiče se občas musí čistit nebo vyměnit. Jiné náhradní řešení jsou takové "rukávce", které dobře umí tlumit a vkládají se jako část potrubí např. SONOVAC a jiné.
http://ventilatoryzlin.cz/komponenty-vzt-rozvodu-tlumice-hluku-c-1354_1387
https://www.multivac.cz/produkty/sonovac-25

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama