izolace stropu EPS a střechy vatou, bude fungovat?

Rubriky:

Reklama
PM Petr Michele @petr.michele před 3 roky03.12.2020 21:50:00
izolace stropu EPS a střechy vatou, bude fungovat?

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu a komentář, jestli jsem vymyslel úplný hybrid a nebo jestli by to mohlo fungovat.

Stavíme RD, kde je velké podkroví, které se ale v současné době nebude "zobytňovat" ani vytápět, ale chceme být připravení na to, že by tam do budoucna mohly být obytné místnosti.

Strop nad 1NP je trámový, zhora záklop OSB deskami PD 22mm.
Mezi trámy rozvody rekuperace, elektřiny a slaboprooudu.

Chtěl bych udělat skladbu zdola:
SDK podhled - vata 60-80mm (spíš kvůli přenosu hluku) - OSB PD 22mm- EPS 150 nebo 200 o síle 140mm - 2xOSB křížem PD 15mm nebo 18mm.
Další vrstva izolace by byla vata 160mm mezi krokvemi, ta krytá parozábranou.

Důvody:
EPS zateplení shora je snadné, rychlé, levné a efektivní, výška 140mm odpovídá vodorovným nosným trámům střešní stolice, takže tím si srovnám i podlahu.
Vím, že 140mm EPS je málo, proto bych přidal 160mm vaty mezi krokve.
Vycházím z toho, kdybychom potřebovali do podkroví dodělat obytné místnosti, tak abych neměl problém s výškou místností, proto jen 140mm EPS. Kdybych dodělával to podkroví, tak samozřejmě dodělám druhou vrstvu izolace pod krokve.

Než se do toho pustím, tak bych se chtěl zeptat na Váš odborný názor, jestli je to funkční řešení, nebo úplná blbost.
Taky mi pořád není jasné, jestli mezi SDK a tou první vrstvou izolace musí bát parozábrana. Četl jsem si tady několik vláken a někde je, že vždy ano, někde že pod parozábranou může být slabší vrstva izolace.

Předpokládám, že jako parozábrana by mělo fungovat to OSB, samozřejmě řádně přelepené.

Předem děkuji za Váš čas.

PM

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.