Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odtah kotle Vaillant VUW 2023-5 turbo TEC plus

Autor: Pavel Buchta
Datum: 19.12.2020 12:57
uživatel: 133717


Dobrý den. Pro vytápění a ohřev vody využíváme v bytě v bytovém domě plynový kotel Vaillant VUW 2023-5 turbo TEC plus. Kotel je však momentálně v poruše - kotel se vypíná, chybové hlášení naznačuje, že je problém s odtahem spalin. Servis přes kotel - závěr, že kotel je v pořádku, problém je s odtahem. Servis přes odtah (kominíci) - závěr, že odtah je v pořádku, problém je v kotli. Takže začarovaný kruh. Nakonec jsem pátráním na internetu došel ke svému závěru, že kotel pravděpodobně nezvládá příliš velkou délku odtahu spalin. Byt je v prvním patře, nad ním další čtyři patra, délka odtahu cca 20 m. Poradí někdo jak tento problém vyřešit? Jestli je odtah delší než je uvedeno jako maximum v návodu ke kotli opravdu takový problém, případně zda je možné nějak jednoduše to vyřešit, aniž bychom museli měnit kotel?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Leksa
Datum: 22.12.2020 18:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101713
reakce na ...
Dobrý den,
Fungoval-li v minulosti odvod spalin správně, došlo pravděpodobně k oxidaci hliníkového potrubí a zvětšení tahových ztrát v odvodu spalin. Druhou a často podceňovanou příčinou je omezení potrubí přívodu vzduchu nečistotami, pavučinami apod.
Pokud je překročena maximální délka odvodu spalin lze problém řešit zvětšením dimenze spalinové cesty, oddělením a zkrácením přívodu spalovacího vzduchu nebo instalací ventilátoru v ústí komína, např. https://www.almeva.cz/cs/produkty/spalinove-ventilatory

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama