Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skladba stropu

Autor: Tomáš Martínek
Datum: 30.12.2020 21:07
uživatel: 133779


Fotogalerie:

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o radu se skladbou stropu? Jedná se o bungalov, na betonovém věnci je 12cm pozednice a na ní vazníky - viz foto. Má představa je taková: 16cm vata nad vazníky,16cm vatu mezi vazníky, přichytit provázkem, pod vazníky udělat jednoduchý rošt ze střešních latí 60x40, které bych přichytil k vazníkům krokvovou spojkou. Vzdálenost latí 80cm od sebe je OK s ohledem na budoucí sádrokartonový rošt? S tím, že od stěny by bylo maximálně 40cm.

Nyní dotazy:
1 - Pokud k na tento rošt dám parozábranu, budu pořád nad úrovní věnce, bude vadit když parozábranu ohnu u kraje dolů a přilepím a přikotvím pod věnec k omítce?
2 - mám zateplit veněc z vnitřní strany? Polystyren nebo vatou? Z vnější strany bude zaptepleno 16cm polystyren.
3 - Mohu na rošt ze střešních latí přidělat závěsy na SDK? vzniklou mezeru mezi parozábranou a roštem pro SDK bych využil pro rozvod elektroinstalace.

Nebo máte prosím někdo nějaký lepší nápad, jak toto vyřešit?

Moc děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama