Odvod kondenzátu v bytovej výstavbe

Rubriky:

Reklama
MB Martin Beljak @martin.beljak před 3 roky03.01.2021 20:03:00
Odvod kondenzátu v bytovej výstavbe

Dobrý večer,

potrebujem technickú podporu a radu od skúsených stavebníkov v segmente VZT.

Prednedávnom som kúpil byt v novostavbe (5NP, môj byt sa nachádza na 2NP, 1NP sú pivnice), kde som počas výstavby mal možnosť sa nazrieť ako stavba pokračuje, kde som si vnútorný priestor nafotil. Už pri výstavbe som sa pozastavil na skutočnosť, že odpadové VZT potrubie z kuchyne a kúpeľne nemá zvedenú kondezačnú výpusť do sifónu (viď. foto). Dnes je stavba dokončená. Byty sú dokončené v stave holobytov a momentálne pokračujú už len interiérové práce na bytoch. Avšak kondenzačná výpusť nie je vôbec zvedená do sifónu, viď. posledná foto. Reklamoval som to u investora bytovky od ktorého som dostal odpoveď:
"vzduchotechnický rozvod odvodového potrubia je zrealizovaný v zmysle platnej projektovej dokumentácie a príslušných STN, výpusť na stupačke je uzatvorená záslepkou, potrubie po celej dĺžke s vyústením na strechu je zaizolované tepelnou izoláciou s požadovanou požiarnou odolnosťou, tak aby nedochádzalo k tvorbe kondenzu"

Samozrejme nie je tam ani spomínaná záslepka, druhú stupačku (kuchyňa) skontrolovať neviem nakoľko je zadeklovaná bez revízneho otvoru. Obávam sa, že zaslepenie otvoru nič nevyrieši a nahromadený kondenz pri tuhých zimách bude odtekať z odsávacích ventilátorov von. Máte niekto podobnú skúsenosť, poznáte niekto STN ku ktorá vyslovene definuje, že pri zaizolovaní netreba zvádzať kondenz do sifónu? Ďakujem za každý názor.

,Martin

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.