Aký kotol ? Špecifické požiadavky.

Rubriky:

Reklama
JD Ján Drotár @jan.drotar před 3 roky04.01.2021 17:37:00
Aký kotol ? Špecifické požiadavky.

Aktuálny stav:
Vaillant 196/2-7, cca 15 rokov. Klesá tlak vody, takže asi výmenník to už má za sebou. Výmenník má cca 10 rokov.
Ohrev TUV v zásobniku - Dražice OKCE 125 NTR/2,2kW - 32kW vymennik.
Podlahovka. Jeden okruh.
Riadenie - čistá ekvitermika, bez spätnej väzby z vykurovaného priestoru.


Hľadám nový kotol, ale chcem mať možnosť detailného nastavenia, a to je dosť problém sa dostať k takýmto info, lebo často sú iba v servisných manuáloch.

Moje predstavy:
1.Kondenzačný kotol, výkon postačuje 20 Kw. Spodný ma až tak netrápi, teraz mám 10kW, a kotol necykluje. Takže od 5kW je asi OK. Možnosť obmedziť výkon pre režim UK a ohrevu TUV.
2. Ekvitermika zabudovaná v kotly, tak aby kotol vedel fungovať aj bez regulátora.
3. Moznost nastavenia ekvitemiky pre podlahové kúrenie - takže jednotlivé krivky by mali mať dostatočné malé rozostupy, aby sa to dalo jemne nastaviť. Čize aby medzi dvoma krivkami nebol rozdiel 5 stupňov pri vonkajšej teplote cca 0 stupňov, ale cca 1 stupeň. + možnosť posunu krivky. Resp. možnosť definície vlastnej krivky.
4. Čerpadlo sa vypne, ak nehorí horák. + nastaviteľný čas dobehu čerpadla a nastaviteľný následný čas zablokovania ohrevu UK.
5. Ak je teplota požadovana ekvitermikou nižšia, ako teplota vody v kotly, tak sa v nejakom intervale (napr. 30 minút) zapne čerpadlo, aby kotol získal informáciu o teplote vody v systéme
6. Inteligentný štart - ak kotol štaruje s vyšším výkonom, tak nejaký čas po štarte by mal ignorovať nastavenú hysteréziu, až kým nezačne modulovať výkon.
7. OpenTherm pre prípadne pripojenie regulátora.
8. Nastavenie hysterézie pri kurení a pri ohreve TUV.
9. Nastavenie teploty vody z kotla pri ohreve TUV v zásobníku. Vaillant to ma +15K oproti nastavenej teplote v zasobniku. Ideálne by bolo mat moznost nastaviť napr +5K alebo +10K, výrazne to zlepší kondenzáciu pri ohreve TUV a keďže zásobník má 32kW výmenník, tak vodu stačí ohrievať na 45-50 stupňov. Pri odbere TUV to beží prakticky v prietokovom režime.
10. Možnosť nastavenia modulácie čerpadla.


Existuje vôbec takýto kotol ? Alebo sa nejaký približuje týmto požiadavkám ?

Ďakujem za návrhy a odporúčania.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.