Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

únikové cesty

Autor: Žaneta Dostálová
Datum: 11.01.2021 19:36
uživatel: 131654


Dobrý den,
obracím se s dotazem ohledně požární bezpečnosti v bytovém domě. V našem bytovém domě teď proběhli nějaké revitalizace sklepních prostor a chodeb a od té doby nastaly problémy s únikovými východy, obzvláště v prostorách suterénu. Bytový dům má dva vchody a sklepní prostory průchozí.Z prostor sklepa vedou dva východy (do každého vchodu jeden), sklepy jsou rozmístěné nahodile - každý nemá sklep pod "svým" vchodem a navíc společné prostory kočárkárny a sušárny jsou na "konci" sklepních prostor. Po nových revitalizacích se začaly dveře do/ze sklepa uzamykat, ale každý vchod má jiný klíč, není tedy možné oboje dveře použít k úniku všemi majiteli. Navíc jsou ve sklepních prostorech umístěny hlavní uzávěry vody a elektřiny, které jsou tedy "pod zámkem" není k nim volný přístup v případě potřeby. Chybí též jakékoli značení únikových cest a zpracovaný únikový plán (nebo jak se to nazývá).
Je toto v pořádku a v souladu s platnými předpisy a zákony? Myslím, že ne. Dle mého musí být únikové východy volně průchozí a to hlavně ve směru úniku. Veškeré uzávěry by měli být přístupné např. hasičům v případě potřeby.
Děkuji Dostálová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama