únikové cesty

Reklama

Rubriky:

ŽD Žaneta Dostálová @zaneta.dostalova před 11 měsíci11.01.2021 19:36:00
únikové cesty

Dobrý den,
obracím se s dotazem ohledně požární bezpečnosti v bytovém domě. V našem bytovém domě teď proběhli nějaké revitalizace sklepních prostor a chodeb a od té doby nastaly problémy s únikovými východy, obzvláště v prostorách suterénu. Bytový dům má dva vchody a sklepní prostory průchozí.Z prostor sklepa vedou dva východy (do každého vchodu jeden), sklepy jsou rozmístěné nahodile - každý nemá sklep pod "svým" vchodem a navíc společné prostory kočárkárny a sušárny jsou na "konci" sklepních prostor. Po nových revitalizacích se začaly dveře do/ze sklepa uzamykat, ale každý vchod má jiný klíč, není tedy možné oboje dveře použít k úniku všemi majiteli. Navíc jsou ve sklepních prostorech umístěny hlavní uzávěry vody a elektřiny, které jsou tedy "pod zámkem" není k nim volný přístup v případě potřeby. Chybí též jakékoli značení únikových cest a zpracovaný únikový plán (nebo jak se to nazývá).
Je toto v pořádku a v souladu s platnými předpisy a zákony? Myslím, že ne. Dle mého musí být únikové východy volně průchozí a to hlavně ve směru úniku. Veškeré uzávěry by měli být přístupné např. hasičům v případě potřeby.
Děkuji Dostálová

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.