Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zkušenosti s Blaze Harmony

Autor: Martin Petr
Datum: 12.01.2021 16:49
uživatel: 133885

Dobrý den,
mám kotel Blaze Harmony 1 měsíc. Od počátku řeším problém s "bufáním". Zhruba po 1,5-2,5 hodinách (dle nastaveného výkonu kotle) bezproblémového topení se postupně snižuje hodnota kyslíku zobrazená na displeji. Zaznamenal jsem hodnoty i 0,2% nebo dokonce číselná hodnota byla nahrazena nápisem START. V tu chvíli začne kotel "bufat". Plamen v průzoru není plynulý, ale objevují se zážehy, které tento jev způsobují. Zhruba po 20-30 minutách se začne hodnota kyslíku opět zvyšovat až k hodnotě 8% a bufání přestává. Nemáte s tímto problémem prosím někdo zkušenost? Je jedno jestli spaluji suché tvrdé nebo měkké kusové dřevo nebo silné větve. Začínám být trochu bezradný.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě13.01.2021 17:37
Martin Petr13.01.2021 16:58
Jaroslav Dítě12.01.2021 17:03

Datum: 12.01.2021 17:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Máte dodrženy parametry pro instalaci a to především dimenzi komínu? Jakou máte konstrukci komínu? V podstatě to ukazuje na malé množství sekundárního vzduchu a nebo nízkou teplotu ve spalovací komoře. Normální přebytek kyslíku ba měl právě být okolo těch 8%. Takto drahý kotel by měl uvádět do provozu proškolený člověk výrobcem, který ba měl provést topnou zkoušku a kotel seřídit. Proto by jste se měl v první řadě obracet na něho, pak na výrobce a teprve po vyčerpání všech těchto možností se obracet někam jinam. Kotel je v záruce a podle toho by se mělo přistupovat k jeho provozu a nastavování.

Autor: Martin Petr
Datum: 13.01.2021 16:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133885
reakce na ...
Komunikuji s topenářem i s výrobcem. Výrobci jsem posílal video s průběhem spalování. Dostal jsem odpověď, že bufání není nic neobvyklého a nedá se mu zamezit žádným nastavením. Děje se to prý i ve zkušebně výrobce. Údajně to vzniká tím, jak se palivo sesouvá blíže trysce do spalovací komory a vznikají tak kapsy s nahromaděným dřevoplynem. A žádným nastavením to prý nelze měnit. Je to prý běžný stav. Při výběru kotle jsem se ptal na parametry komína a nikdo neviděl problém. Komínová vložka má průměr 150mm a výška komína je cca 11m.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 13.01.2021 17:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Zkuste se obrátit na Benekov. BH je v podstatě upravený kotel BENEKOV D xx. Můžete zkusit přímo jejich techniky a nebo oslovit některého z jejich servisáků. Rovněž, pokud by jste někde sehnal kontakt na pana Vernera, tak i ten by vám poradil. Je to totiž "otec" tohoto kotle.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama