Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kouř přes větrací mřížku komína

Autor: Jakub Dresler
Datum: 26.01.2021 19:17
uživatel: 133999

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den, rád bych se zde podělil o svůj problém a nechal si poradit čím je můj problém způsoben a jak jej nejlépe vyřešit a odstranit.
Do novostavby ( bungalov) jsem pořídil krbovou vložku, vše děláno svépomocí, bohužel se mi celkem často stává že většinou při příkládání do krbu mi jednak kouř uniká do místnosti a jednak se kouř dostane přes větrací mřížku, která je umístěna v tech. místnosti spolu s dvířkami do komínu. Jakoby se kouř někde dostal do prostoru mezi šamotovými vložkami a tvarovkami (prostor odvětraní komína). toto se děje pokaždé když chci do krbu přiložit. ke krbu je přívod vzduchu z venku, komín pr.200 mm. připojení krbu ke komínu není zrovna ideální. pro orientaci přikládám foto. Snad mi tu někdo poradí čím je toto způsobeno. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jakub Dresler31.01.2021 15:52
Jan Leksa31.01.2021 15:25
Jakub Dresler31.01.2021 15:13
Jan Leksa31.01.2021 14:50
Jakub Dresler26.01.2021 20:10
Pavel Wolf26.01.2021 19:45
Jaroslav Dítě26.01.2021 19:35

Datum: 31.01.2021 14:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101713
reakce na ...
Dobrý den,
zakuřování do místnosti je u této řady krbových vložek víceméně konstrukční vadou, která je dána poměrem stran topeniště překračujícím doporučený poměr stran 2:3. Má-li FEEL 7 deklarovaný poměr stran 220:520 mm je chyba již zde. Při ignoraci požadavku na provedení co nejkratšího a nejpřímějšího kouřovodu, spolu s velkou světlostí komína není popisovaný jev překvapením. Jednou z možností je rozebrání kouřovodu a jeho lepší tlakové přeuspořádání. První koleno hned na hrdle vložky přestavte na odklon cca 10° a druhé ústící do sopouchu na 45°, mezitrubku pokraťte dle potřeby.
Druhý problém - kouř v otvoru pro zadní větrání značí netěsnost - prasklinu keramiky, nejspíš v sopouchu nebo chybějící či netěsný uzávěr ve vybíracím otvoru popřípadě dilatačního dílu, kdy díky velké světlostí komína dojde ke zpětnému toku spalin. I proto se před každou instalací komína a spotřebiče provádí poměrně jednoduchý tepelně technický návrh.

Datum: 31.01.2021 15:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za vaši radu.Problém s kouřem přes větrací mrížku vyřešen. Po navštěvě prodejce komínu zjištěno, že mi prodali krycí desku komína bez odvětráváni - proto si myslim že komín nasával kouř u ukončeni komína kolem nerezové koncovky která je nasunuta do vložek komína. V týdnu jsem vyměnil za krycí desku s odvětraním a kouř z větrací mřižky již nepozoruju, nicměně kouř při přikládáni pořad přetrvává. Skusím tedy přepojení napojeni na komín, což se neobejde bez toho že musím obestavbu rozřezat.

Autor: Jan Leksa
Datum: 31.01.2021 15:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101713
reakce na ...
Pokud máte do obestavby odvětrávací otvor s výškou 160 mm, pak to jde i bez řezání, jen musíte díly rozebrat. Již jsem to takto párkrát dělal, sice je to pakárna, ale ušetříte si spoustu práce na zapravení otvoru. Nemáte-li ještě povrchovou úpravu, je rychlejší šikmo vyřezat a znovu vlepit.

Datum: 31.01.2021 15:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Otvor mám ale nemam jestě obezdivku na hotovo tak to bude lepší vyřezat a pote vlepit. Skusím a uvidím, snad to pomuže.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 26.01.2021 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Foto max. 1MB

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 26.01.2021 19:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Máte provedený přívod vzduchu a v jaké délce materiálu a průměru.

Datum: 26.01.2021 20:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Privod Kg roura 150 na krb napojen přes flexi hlinikovou hadici, delka cca 5metru

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama