Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Průkaz energetické náročnosti budov

Autor: Ondřej Prokop
Datum: 27.01.2021 16:22
uživatel: 134002

Fotogalerie:

Zdravím lidi. Jsem naprostý analfabet, budeme rekonstruovat kamenný dům (cca 1890) s pristavbou (cca 1950) a nechal jsem si udělat průkaz energetické náročnosti budovy. Docela mě vyděsilo že i přes to že budeme zateplovat tak vyšlo tohle viz foto. Jedná se o po rekonstrukci podsklepený dům s přízemím (80m2) a podkrovím (90m2) (podlahové plochy). Přízemí se bude zateplovat jedna strana která má cca 40cm zdi, jednou stranou je dům nalepený na jiný, kamenné zdi na dvou stranách co mají 70cm se zateplovat nebudou, podle projektanty ok. Podkroví bude úplně nové, dřív jen půda a bude se zvedat, zateplení střechy pomocí pur pěny. Chtěl jsem dát dolů podlahové topení a nahoru radiátory, topit plynovým kondenzačním kotlem. Ve sklepě se topit nebude. Mám tedy počítat že mě teplá voda a teplo vyjde na 38mwh/rok, tzn cca 60tis? Možná to píšu dost zmatečně, můžu dodat víc informací, jak z projektu tak z dokumentace o tepelných ztrátách

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček27.01.2021 17:22
Ondřej Prokop27.01.2021 16:58
Jiří Kubíček27.01.2021 16:45

Datum: 27.01.2021 16:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, nevím, co vám vyšlo, nic se zatím nepřipojilo, ale jestli údaj 38 MWh je celková dodaná energie do domu, tak to ještě neznamená, že tolik spotřebujete elektřiny, kterou za teplo a TV zaplatíte. Je to jen celková dodaná energie a samozřejmě taky záleží na tom, čím budete topit a ohřívat TUV a s jakou účinností. Dále část té energie taky pokrývají různé vnitřní a solární zisky. Takže by spíš bylo dobré napsat, jaké máte TZ domu a kolik bude v domě osob. Jinak považuji za velkou chybu, že ten dům nezateplíte celý, tedy za předpokladu, že do něj nevzlíná vlhkost. To, že je stará zeď 70 cm široká vůbec neznamená, že nemá velké tepelné ztráty a to by hlavně měla projektantka vědět. Samozřejmě má takové stěna o trošku menší TZ, než 40 cm silná, ale stále má TZ hodně velké. Ta 40 cm stěna bude mít součinitel kolem 1,4, ta 70 cm kolem 1, ale když obě stěny dobře zateplíte, budou mít součinitel kolem 0,2 - 0,25, takže vždy podstatně menší.

Autor: Ondřej Prokop
Datum: 27.01.2021 16:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 134002
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Už se nahrálo, tepelné ztráty jsem tam nikde nenašel, čekal jsem prostě jasnej údaj v kW. Můžu klidně poslat celou zprávu. Jinak budeme čtyři.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 27.01.2021 17:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Ta tabulka na první fotografii má ještě pokračování, potřebuji údaj o všech ochlazovaných konstrukcích, taky kde dům stojí (kvůli určení klimatického pásma), jaká je celková čistá vnitřní vytápěná plocha a světlá výška stropu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama