Nízký průtok podlahové topení

Rubriky:

Reklama
PT Patrik Teplý @patrik.teply před 3 roky02.02.2021 08:48:00
Nízký průtok podlahové topení

Zdravím!

Mám dotaz, mám rozdělovač pro podlahové vytápění Ivar Unimix 6 cestný s vlastním oběhovým čerpadlem a potřeboval bych zvětšit průtok topné vody ve třech smyčkách. Průtokoměry mám otevřené naplno, i na vratce ventily otevřeny na max, ale víc jak 2,5L/min tam nejde dostat z potřebných 3,5L/min.

Potrubí AL-PEX 16x2, délka smyček:
1. 85M průtok 2,5L/min (dle projektu 3,5L/min)
2. 86M průtok 2,5L/min (dle projektu 3,5L/min)
3. 82M průtok 2,5L/min (dle projektu 3,5L/min)
4. 46M průtok 2L/min (max jde 4)
5. 42M průtok 2L/min (max jde 4)
6. 47M průtok 2,5L/min (max jde 4)
Všechny smyčky jsou v přízemí (stejná výška)

I když všechny okruhy uzavřu a nechám otevřený pouze jeden, rozdíl průtoku je minimální. Každý okruh jsem samostatně ovzdušnil, průtokoměry jsem měl vynadané a jsou naprosto čisté. Nevím kde by mohla být chyba, čerpadlo dle udávaného výkonu DAB Evosta2 by mělo stačit, vyzkoušel jsem všechny módy čerpadla na plný výkon. Výtlak čerpadla je otevřen naplno.
Myslíte že to čerpadlo neutáhne? Nebo mají průtokoměry a smyčky odpor a čerpadlo to neutlačí?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

31 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.