Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

Multisplitová klimatizace

Autor: Dana Rozbořilová
Datum: 02.02.2021 09:09
uživatel: 134034

V domě máme rozvedenou přípravu pro multisplitovou klimatizaci. Zatím jsou navrženy jednotky TOSHIBA Super Daiseikai 9 (model s aktivní čističkou vzduchu). Ty jednotky jsou dost velké - neporadíte někdo jednotky s podobnými (stejnými) vlastnostmi, které by byly designově přijatelnější? Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Dana Rozbořilová04.02.2021 09:51
Filip Novák03.02.2021 09:06
Lubos Siska02.02.2021 11:37

Datum: 03.02.2021 09:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117944
reakce na ...
Máte už postaveno a nebo je to teprve příprava a stropy ještě čekají povrchovou úpravu? Pokud ještě není hotovo a vzhled je velký problém, popřemýšlejte nad kazetovými a kanálovými jednotkami. Varianta další - v Itálii jsem bydlel v domě, který byl kamenný a starý těžce přes 100 let a zařízený tak, že nepřicházelo v úvahu cpát něco do stropu. Vytápění/chlazení kompletně vyřešeno konzolovými jednotkami a bylo to v pohodě.
U klasiky je to věc vkusu. Takové "jiné" se mi zdají LG Artcool Mirror nebo Daikin Stylish Multi.
Co je ale třeba brát v potaz je i venkovní jednotka - u mě třeba hlučnost, v případě vytápění - aby uměla vytápět i ve nízkých teplotách,...

Autor: Dana Rozbořilová
Datum: 04.02.2021 09:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 134034
reakce na ...
Dobrý den, Filipe, ano, máme postaveno, už bydlíme, teď se dostáváme k dokončení klimy, kde rozvody už jsou připraveny právě pro jednotky Toshiba do jednotlivých místností. Když došlo na věc, uvědomili jsme si, jak jsou ty jednotky velké, a protože nám na designu a pocitu záleží (budeme je mít všude nade dveřmi, takže pocitově budeme mít nad sebou prostě bednu) tak sháním, jestli má někdo zkušenosti s menšími. Zatím se mi nejvíc asi líbí ten Daikin Stylish - máte zkušenost?

Autor: Lubos Siska
Datum: 02.02.2021 11:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132311
reakce na ...
Dobry den,

na vonkajsi "dizajn" sa viac zameriavaju niektore rady znaciek napr. Mitsubishi MSZ, alebo Daikin Emura, Stylish,... Samozrejme si to nechavaju aj nalezite zaplatit. Toshiba sa skor viac pouziva na priemyselne aplikacie (aj ked je to velmi spolahliva znacka a ini vyrobcovia pouzivaju mnoho komponentov prave od nich).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama