Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

požadavky

Autor: Žaneta Dostálová
Datum: 02.02.2021 11:50
uživatel: 131654


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je podmínkou zpracování PNEB, k přiznání dotace při zateplování budovy, výměna starých oken v bytovém domě za nová (např. plastová)? Je možno vypracovat PNEB i v případě, že nejsou vyměněna veškerá okna v domě? Také, by jsem se chtěla zeptat, zda v tomto výpočtu hraje nějakou roli "zádveří"? Máme na chodbě, mezi předním a zadním vchodem v mezi-patře, ještě dělící dveře, ale uvažuje se o jejich zrušení. Je to v případě zpracování průkazu náročnosti jedno nebo se to nějak dotýká konečných výpočtů?
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Andy Bonde
Datum: 03.02.2021 10:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120053
reakce na ...
Dobrý den,
dřív se zateplení a výměna oken v bytových domech dotovala přes program IROP, ale výzva už skončila a nelze žádat. Všechno se to zase přesune pod program Nová zelená úsporám, ale ty podmínky ještě nejsou známy. Principem dotací bylo dosažení úspor a předkládaly se energetické výpočty, včetně PENB.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama