Vlhkost a nepravidelně obývaná dřevostavba - opatření

Rubriky:

Reklama
RD Radek Dostál @radek.dostal před 3 roky03.02.2021 17:20:00
Vlhkost a nepravidelně obývaná dřevostavba - opatření

Zdravím,

uvažuju o postavení dřevostavby - patrová, podlahová plocha cca 100 m^2. Nebudeme ale v domě každý den, většinu roku bude dům obývaný pouze čtvrtek večer až pondělí ráno a to znamená tři a půl dne bez větrání (rekuperace by tam nebyla).

Z toho důvodu mám obavy z vlhkosti - dřevomorky. Napadlo mě pár opatření, která by to mohla řešit:

1) Podlahové topení (předpokládám oproti přímotopům lepší rozprostření tepla po místnosti a do zdí) a temperace domu na cca 20C.
2) Detekce úniků vody a automatický uzávěr přívodu vody v případě havárie (to ale nevyřeší případnou havárii odpadů).
3) Měření vlhkosti a) ve vzduchu - to mi ale dá pouze informace o vlhkosti v místnostech b) v konstrukci - lze vůbec vlhkost v konstrukci nějak rozumně a konstantně měřit?
4) Podle výsledků měření pak plánuju koupit odvlhčovač vzduchu - nevýhoda že by jich muselo být více (jeden na 50m^2 na patře v několika místnostech asi stačit nebude, proudění vzduchu mezi místnostmi asi moc nebude). Navíc bych neměl úplně radost z toho, kdyby běžel i ve dny, kdy bude dům prázdný.
5) Časem a hodně výhledově za pár let rekuperace.

Má smysl to řešit nebo stačí jen temperovat, třeba i přímotopy na 20C, a po dobu přítomnosti v domě dostatečně větrat?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.