Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

SDK podhled trámového stropu

Autor: Daniel Sygeryč
Datum: 08.02.2021 11:05
uživatel: 119765


Dobrý den,
řeším jak nejlépe vyřešit SDK podhled ve starším domku s trámovými stropy. Původní záklop s omítkou na rákosu a podbití chci odstranit i z důvodu revize stavu samotné konstrukce.
O co mi hlavně jde - v současnosti je dole slyšet pohyb osob o patro výše, to bych chtěl co nejvíce eliminovat. Chtěl bych poradit nejvhodnější skladbu.
Další co mě napadá je jestli je vhodné podhled zavěsit na současnou trámovou konstrukci nebo je lepší vytvořit vlastní nosnou konstrukci pro SDK podhled (dělá se to tak vůbec a jaké by měla mít parametry?). Při zavěšení na současné podlahové trámy se obávám přenosu vibrací do podhledu a kromě přenosu hluku se obávám i tvorby prasklin v SDK podhledu, je to oprávněná obava?
Půdorys největší místnosti bude 9400x4200mm, současný strop je ve výšce 2850mm. Děkuji za připomínky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Libor Kniezek08.02.2021 15:14
Jiří Kubíček08.02.2021 12:48

Příspěvky
Autor: Libor Kniezek
Datum: 08.02.2021 15:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Nevím jestli máte na mysli obavu z prasklin na spojích SDK desek nebo dokonce v deskách samotných, nevím co by jste musel na patře provádět, pokud budete mít spoje udělané s výztuží tak se toho obávat nemusíte.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 08.02.2021 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli jsou trámy v pořádku a nebo máte možnost se na to dostat z horní strany, tak ani ten původní záklop sundavat s rákosem a omítkou nemusíte. Co se týká roštu pro podhled, máte dvě možnosti, buď to udělat na závěsy nebo existuje samonosná SDK konstrukce. Doma to máme po rekonstrukci starého domu na závěsy a nikde nic nepraská, ale je to na vás, jaký druh konstrukce si vyberete. Podle vašeho popisu předpokládám, že se jedná o konstrukci mezi dvěma vytápěnými a obývanými prostory a zde jsou potřeba hlavně řešit akustické vlastnosti, tedy vzduchovou neprůzvučnost a útlum kročejového hluku, což jsou dvě rozdílné věci, nemusíte řešit parozábranu. Vzduchovou neprůzvučnost, tedy třeba zvuk televizoru nebo hlasy, vyřešíte tím, že dáte mezi trámy cca 15 cm minerální izolace. Útlum kročejového hluku, tedy vibrace a zvuk od chození, vyřešíte tím, že nahoře vytvoříte nejdříve na trámech pevnou podkladní vrstvu (síla této vrstvy je dána osovou vzdáleností trámů), na to dáte celoplošně kročejovou izolaci (podle potřeby 3-5 cm minerální nebo dřevovláknité kročejovky) a na to se udělá plovoucí roznášecí vrstva třeba ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek. Tato plovoucí vrstva jako celek není k ničemu připevněna, jen leží na kročejovce a má dilataci kolem stěn. Můžete udělat i vylepšený systém s okrajovými pásky akufloor: https://stavba.tzb-info.cz/podlahy/5067-lehka-plovouci-podlaha-akufloor-zaklad-zvukove-pohody-v-interieru

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama