Rekonstrukce trámového podlahy

Reklama
MD Matěj Dostál @matej.dostal před 3 roky09.02.2021 12:30:00
Rekonstrukce trámového podlahy

Tak jsem dokončil příložkování křivých trámů a potřeboval bych poradit se záklopem.
Trámy jsou od sebe vzdálené až 80cm tak přemýšlím jaký OSB zvolit jako podkladní vrstvu. Nabízí se mi 25mm ale vzhledem ktomu že kvůli zcela nesmyslné rozteči trámů nedokážu osb napojovat vždy na fošnou uchyluji se k 2x12mm PD. Co myslíte?
Nebo je nezbytné mít kratší stranu vždy na pevném podkladu? To bych totiž měl snad 50% prořez.

Další věcí je minerál mezi trámy, mám 21-26cm prostoru vzhledem ke křivosti podlahy. Přepokládám že stačí 20cm vaty a kde bude mezera nad, hold bude mezera.

Posledním problémem je malý kousek podlahy (cca 2,5m^2) který je nad předdveřím, tudíž nad nevytápěným prostorem. Jak a mezi jaké vrstvy umístit parotěs?

Skladba podlahy (trámy s příložkami a minerálem, osb, kročejovka, separace, pt, anhydrit) - Nad příložkami mi zbývá momentálně 16cm.

Předem díky za postřehy

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.