Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

ČOV-stanovisko obce

Autor: Karli Snake
Datum: 09.02.2021 14:42
uživatel: 130962

Dobrý den, porizujeme si domovni ČOV. Mame pohromade vse (hydrogeology, vohohospodare ..), chybi uz jen stanovisko obce. Doteď jsem se všude dočetla, že stanovisko obce je pro konstatování, že není možné napojení na kanalizaci.A ted se nam doneslo, ze stanovisko obce je nejiste. Muze obec zarazit ČOV, když napojení na kanalizaci opravdu není možné? Jsme jedinou ulicí, kde kanalizace neexistuje a nebude se stavět (technické důvody). Teď máme žumpu, řešíme vývozem, ale této závislosti na jediné firmě v okolí se chceme zbavit. Může toto být vidlemi do záměru? Děkuju.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 16.02.2021 16:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130226
reakce na ...
Dobrý den, já jako zdravotechnik s občasným průnikem do vodohospodařiny budu v tomhle směru spíš trošku vařit z vody, tak mě berte prosím s rezervou. Případně budu rád za diskuzi, abych se taky něco dozvěděl.
ČOV je stavba, kterou povoluje příslušný vodopravní úřad uzemním rozhodnutím. V případě že umisťuji ČOV na svém pozemku a dle hydrogeologického posudku neovlivňím nijak podzemní vodu, či jiné místní poměry, pak nevidím důvod proč by se k tomu měla vyjadřovat obec. Respektive se k tomu samozřejmně jako správní orgán může nějakým způsobem vyjádřit, ale vodopravní úřád to nemusí brát v potaz. Jestli mám od obce nějaké negativní stanovisko, by mě tedy moc netrápilo.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama