Dlažba na terče - problémy

Reklama
Robert Žižka @robert.zizka před 3 roky15.02.2021 15:28:00
Dlažba na terče - problémy

Ahoj,

stavím terasu cca 26m2, celá bude zastřešená, boky otevřené, resp. plot/zábradlí.
Terasa je ve výšce 1,5m nad zemí.
Součástí terasy jsou i schody.

Uvažuji zda dlažbu lepit nebo dávat na terče.
Pokud budu lepit nevidím problém, akorát může dlažba odskočit časem a je pak dost práce při opravě.

Pokud budu dávat na terče, nastává více pro mě problémů.
1. jak ukončit dlažbu?
a) zůstane meziprostor, který jde vidět a je hnusný
b) dám svislé dlaždice na úchytky, které jsem viděl na netu - není pak problém s odtokem bordelu, který se tam určitě dostává?
Na fotce (našel jsem na netu) je to ukončenu opravdu škaredě, kde je vidět mezera a navíc je tam okapnička, která je asi důležitá, ale z fotky mi přijde, že spíše vodu zadržuje a musí podtékat nebo přetékat až se nahromadí. V případě lepené dlažby je okapnička pod dlažbou a voda stéká po dlažbě přes okapničku.

2. Jak vyřešit navazující schody?
Na schody přece nedávám terče, ale musím lepit. Zase svislou dlaždicí přes schod a až nad něj, dle výšky terče? Na schodu ji přilepit anad schodem nechat na úchytkách? Zbytek schodů nalepit? Nebude zde problém v návaznosti atd.

3. Jak zvolit skladbu terasy. Nyní jsem ve fázi kdy budu dělat desku.
Udělám desku, natřu nějakým asfaltem, na to dám lepenku a pokládám terče? Popř. pokud budu lepit, tak dávám ještě potěr?

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti, mě už z toho hrabe.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.